Pokročilé
vyhledávání
 

Mikiny aneb univerzální 3DR evergreen

02.10.2015

V jednom z dílů našeho komoditního seriálu jsme se věnovali polokošilím a v závěru zmínili, že je čas vybírat, zvláště když začalo léto. Nyní totéž platí pro další z fenoménů 3DR módy – mikiny! Léto jen zaměníme za podzim a zimu a máme tu doslova univerzální reklamní dárek pro všechny cílové skupiny.

Od opěvování mikin se přesuneme k vysvětlení jejich názvu a troše historie, která je stejně jako u polokošil a triček velice zajímavá.

První mikiny k nám před několika desítkami let dorazily (samozřejmě) ze Západu, často s obrázkem slavné figurky Walta Disneye – Mickey Mouse. Přizpůsobivá a zároveň kreativní čeština si poradila po svém a dala tak u nás vzniknout názvu nového druhu oděvu. Ten má ale kořeny mnohem dále proti proudu času. Najdeme je ve dvacátých letech minulého století v USA, ale inspiraci můžeme objevit u středověkých hábitů mnichů. Koneckonců, při pohledu na shrbené mladíky v mikinách s tvářemi zakrytými kapucí nás napadne, že podobnost tu existuje.

Tedy ve 20. letech se otec a syn Benjaminové Russellové rozhodli vyměnit nepohodlné vlněné dresy populárního amerického fotbalu za bavlněné, podobné dnešním mikinám. Obliba vedla k založení obchodu a značky dosud známého sportovního oblečení Russell Athletic. Zhruba v téže době a ve stejném státě bratři Feinbloomové založili značku Champion a ve 30. letech vyrukovali s mikinami pro stavební dělníky pro zimní venkovní práce.

Symbolickou třetí nohu životu mikin vedle sportu a práce dali v 70. letech zřejmě hiphopeři, kteří z nich udělali oděvy pro běžné nošení a následně módní záležitost. Je pravdou, že trojnožka dává nejstabilnější podporu a naše tvrzení, že mikina je univerzální reklamní dárek pro všechny cílové skupiny, tedy má smysl. Tento oděv ale musí být dobře vybírán, aby potěšil i nejnáročnější obchodní partnery a zákazníky. V nabídce více než sedmdesáti položek jsou výrobky všech cenových kategorií od zvýhodněných v cenách kolem pouhých 200 Kč (!) až po luxus, ovšem ani jedna mikina se „značkou“ No name!

Výběr značkových mikin:

Schwarzwolf Outdoor - ve svých produktech pro milovníky outdooru, sportu, turistiky, cykloturistiky a kempingu spojuje moderní design a vysokou funkčnost. Týká se to i aktuální nabídky dvou mikin – celopropínací fleecová Besila v pánském i dámském provedení se nabízí ve třech barvách (černá, modrá, červená). Je vyrobena ze 100% polyester fleece a vybavena softshellovými částmi proti oděru. Mikina Schwarzwolf Comfort z integrovaného úpletu bavlny (40 %) a polypropylenu (60 %) poskytuje v pánském i dámské variantě a ve stejných třech barvách mimořádný tepelný komfort.

Stedman - v bezmála stovce produktů této oděvní značky s mimořádně solidními kořeny (více zde) přes dvacet mikin tvoří jeden z pilířů její nabídky. Široká škála střihů, barev i materiálů vám jako u ostatních značek umožní výběr i pro nejnáročnější cílové skupiny.

Elevate - vedle dalších předmětů pro sport a relaxaci jsou v portfoliu partnerské značky olympijských her ve Vancouveru také velmi elegantní oděvy. I Mikiny této značky mají různé zajímavé detaily, v jejich případě žebrované manžety a pás, případně jejich elastické provedení, měkce zdrsněné vnitřní strany, kapuce atd.

Slazenger - klasická značka sportovních oděvů a doplňků z britských ostrovů nezapomíná ani na mikiny, v jejím provedení hlavně právě pro sportovce.

Payper – v naší nabídce nová značka, kterou jsme vám představili v dubnu letošního roku. V portfoliu oděvů jsme zmínili i mikiny, které na rozdíl od ryze sportovních značek nabízejí více městské elegance a jsou prostě chic!

Hanes – na závěr jsme si logicky i symbolicky nechali značku, odcházející z evropského trhu. Naším piktogramem SALE, označujícím výprodejové položky za zvýhodněnou cenu, jsou opatřeny také mikiny této legendy v sortimentu reklamního textilu.

Přejeme vám značkový výběr.

Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Pracovní příležitosti
Reference
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní předměty s vlastním potiskem
Výroba reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz
iMiTrade.sk

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag