Pokročilé
vyhledávání
 

Jsme zodpovědná firma

V západním světě je už řadu let silným tématem společenská odpovědnost firem neboli CSR (Corporate Social Responsibility). Je to koncept, kdy firma dobrovolně přebírá spoluodpovědnost za udržitelný rozvoj společnosti, zavazuje se chovat se eticky k lidem, společnosti i životnímu prostředí. Nejprve přijala tento závazek řada velkých korporací a začala vyžadovat odpovědné chování i po svých dodavatelích, postupně se ze CSR stal trend mezi firmami všech velikostí. V iMi Partner jsme se těmito zásadami vždy řídili zcela přirozeně a chovali se odpovědně prostě proto, že to vycházelo z našich vlastních lidských hodnot.

Koncem loňského roku nás oslovil jeden velký korporátní zákazník s požadavkem na CSR audit, který od příštího roku musí mít všichni jeho dodavatelé. Osobně nemám v oblibě papírování a projít auditem znamenalo doložit, že jsme společensky odpovědní, právě řadou dokumentů. Audit se týkal čtyř hlavních oblastí - životního prostředí, pracovních a lidských práv, podnikatelské strategie a férové obchodní politiky - které se dělily do 53 podoblastí.

Po několikatýdenní práci týmu ve složení Romana, Martin a já jsme desítky dokumentů odevzdali a s napětím očekávali verdikt auditorů. Ten přišel 12. května a byl pozitivní – iMi Partner dostal bronzovou medaili ECOVADIS. Toto ocenění nám dává určitý náskok před konkurencí, jelikož audity CSR se v korporátním světě pomalu stávají nutností.

Pro mě má tento výsledek ještě daleko hlubší význam. Při auditu jsem si uvědomil, že má smysl být odpovědní doopravdy, nejen na papíře. A když už něco děláme, tak pořádně. Takže bychom odpovědní měli být nejen tak nějak „přirozeně“ jako doposud, ale vědomě a cíleně. Když z odpovědnosti uděláme součást naší firemní vize a strategie, stane se důležitou součástí celého iMi příběhu, který se tím ještě posílí. A silný příběh nám pomůže přitáhnout zákazníky, dodavatele nebo nové kolegy, kteří jsou na stejné vlně jako my v iMi. Lidi, se kterými bude radost pracovat.

Tom

jsme_zodpovedna_firma

Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag