Pokročilé
vyhledávání
 

Praktický dárek - metr

18.03.2021

Blíží se jaro a mezi Vašimi cílovými skupinami je jistě nemálo chalupářů, chatařů a zahrádkářů, kteří ocení nejen metr, ale i další náčiní a nářadí. Nicméně – v dalším díle komoditního seriálu se budeme věnovat hlavně měřidlům délek.

S komoditami jsme tu již po třicáté osmé. Metrů nabízíme na osm desítek produktů a vybírat je opravdu z čeho pro každého řemeslníka a kutila:

Skládací dřevěné, plastové, laminátové i sklolaminátové - metry a dvoumetry, svinovací s páskou na ruku a klipem (i magnetickým) za opasek, s karabinkou, s TPE úchytem, s funkcí automatické zarážky, s krytem z gumy, plastů i kovu, ABS, z nerezu a chromu, z plastu se vzhledem kovu, s dekorem bambusu, také krejčovské, 1 m, 1,5 m, 2 m, 3 m, 5 m, se zobrazením cm i palců, s tlačítky na pozastavení a zastavení svinování, s brzdou, multifunkční s tužkou, blokem a vodováhou, jako přívěšky, různý design a styl (klasik, hi-tech i hobit), vzhled karbonu, ve více barvách, …

V cenách několika mála desítek korun, ale také manažerské dárky, jako je například Sambuko s LED světlem nebo svinovací metr s pochromovanými díly, který evokuje design reálií filmu Vetřelec.

S cestami na vzdálené chalupy a chaty je to s ohledem na pandemii složité, ale v dílnách a na zahradách u rodinných domů je práce možná již nyní a kvalitní měřidlo je potřeba vždy.

Slovo „metr“ pochází z francouzského maitre, převzatého na konci 18. století ze starořeckého označení pro míru - metron. Tehdy byl definován jako desetimilióntina vzdálenosti od rovníku k severnímu pólu, ale v roce 1960 získal neměnnou definici délky dráhy světla ve vakuu za určitý čas, s novým upřesněním v roce 1983. Metr jako jednotka délky se stal v Mezinárodní soustavě jednotek SI jednou ze sedmi základních, ale my se podíváme na měření dále do historie. Dávné jednotky délky se vztahovaly k částem těla a tak známe míry jako stopa, sáh (vzdálenost mezi rozpaženýma rukama), palec, dlaň a loket, jehož se ve středověku v Evropě používaly desítky variant. Byly i vzdálenosti dané zrnem ječmene, existoval také kročej, hon, coul, píď, postav, provazec a další. S nástupem průmyslu sílila potřeba po sjednocení, ale v našich zemích se ještě v polovině 19. století ustanovil vídeňský sáh a loket. Až v roce 1871 byl v Rakousku-Uhersku vydán zákon o mírách a váhách, jehož základem se už stal metrický měrový systém.

Od kusu větve se dvěma zářezy či krokování k moderním laserovým měřidlům byla cesta dlouhá, ale my zůstaneme u praktických skládacích a svinovacích metrů, které obdarovaní ocení.

Texty seriálu o dalším nářadí:

Nože – 10. díl komoditního seriálu z dubna 2016 pojednával o nožích s důrazem na nabídku značky Schwarzwolf Outdoor. Ta s noži před více než dvěma desítkami let svou cestu světem outdooru a dalších aktivit v přírodě také zahájila.

Nářadí – 18. díl jsme v únoru 2017 věnovali poměrně široké komoditě: nářadí od zavíracích nožů s přidanými nástroji přes multifunkční nářadí, soupravy pro cyklisty a motoristy, pro zahrady, do kuchyní, ke grilování, až po sady nářadí v pouzdrech a kufrech pro profesionální dílny.

Svítilny – hned následující díl po Nářadí. Téměř tři stovky položek bez výjimky opět potvrzují hlavní vlastnosti reklamních předmětů – praktické využití. A někdy příště si posvítíme na další zajímavou komoditu.

Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag