Už víte, čím obdarujete své nové zaměstnance?

10.06.2024

Pamatujete si svůj první den v novém zaměstnání? Spousta neznámých tváří, bludiště chodeb vedoucích neznámo kam - a neodolatelná chuť na kafe, které noví kolegové nosí kdovíodkud. V horším případě jako bonus k množství nových informaci ještě doma zapomenutý blok na poznámky. Hrůza v očích potlačená křečovitým úsměvem. Snaha pečlivě natrénovaným inteligentním výrazem sdělit okolí, že všechno chápeme a nic není problém. Pohoda, zítra bude líp.

Kolik šťastných rodin zrodila láska na první pohled? Kolik obchodů posunul dopředu pečlivě zvážený první dojem? Kolik výběrových řízení vyhrál počáteční úsměv a dobrá nálada?

Určitě stejně tolik, kolik zaměstnanců by ocenilo zvýšenou pozornost během prvních hodin v novém a neznámém prostředí. Samozřejmě může stačit vlídné slovo a trocha péče, ale vhodně zvolený dárek na uvítanou prolomí bariéry a nastartuje ochotu ke spolupráci během prvních několika minut. První dojem totiž nemusí udělat jen uchazeč o práci na nás…

Dejme novým zaměstnancům a kolegům najevo, že jsou v naší firmě vítáni a dejme jim co nejdříve ochutnat přátelskou firemní kulturu. Nejen, že je pro začátek vybavíme několika praktickými drobnostmi, které jim usnadní začátek nové pracovní kariéry, ale máme tak jedinečnou příležitost seznámit je s firemním logem nebo používanou grafikou a způsobem prezentace začít budovat jejich vztah ke značce, kterou se rozhodli spojit se svým životem.

Představme si, že náš nový kolega měl na výběr více zaměstnavatelů a rozhodl se právě pro tu naši nabídku. Jak se bude cítit, když ho posadíme k prázdnému stolu?

Ale co když tam najde osobní dopis od svého nového šéfa, plán práce pro následující dny, seznam kolegů, připravené odpovědi na důležité otázky, ale třeba i mapku kanceláří nebo provozovny? A k tomu dostane sadu praktických věcí, které tak jako tak bude pro práci potřebovat. Jen je nemusí „fasovat ve skladu“, který bude navíc složitě hledat. Má je připravené a jsou jenom jeho. Možná tak bude jeho vztah k novému zaměstnavateli od první minuty na trochu jiné úrovni.

Pojďme tedy přemýšlet:

  • Jak novému zaměstnanci představit naši firemní kulturu?
  • Jak mu nejlépe prezentovat vizi a hodnoty společnosti?
  • Co by měl vědět o naší společnosti?
  • Jaké informace potřebuje znát od prvního dne?
  • Jak zajistit, aby se cítil vítán a chtěl zůstat?
  • Co bude denně potřebovat, aby mohl efektivně vykonávat svou práci?
  • Co mu rozsvítí oči a udělá radost?

 

Udělejme z příchodu nového zaměstnance malou firemní oslavu. A k oslavě přeci patří dárky.

I když potřeby každé společnosti jsou jiné a možná v IT firmě nepoužijete stejné dárky, jako v zemědělském podniku, najdeme určitě i řadu univerzálních firemních dárků vhodných pro každého. Třeba u nás v iMi se každý nováček může těšit na tašku s praktickým bločkem a propiskou, lepícími štítky, nezbytným hrníčkem na kávu nebo čaj a knihu I my z iMi, která mu o firemní kultuře prozradí víc než tisíc směrnic.

 

 

Tipů pro správně vyladěný uvítací balíček ale v našem sortimentu najdeme mnohem víc.

Zkuste se podívat třeba na:

 

Kvalita je naší zárukou. Každý reklamní předmět v naší nabídce prochází pečlivým výběrem s důrazem na jeho kvalitu a praktičnost.

Když naše marketingová oddělení pracují na plné obrátky na zviditelnění naší značky, měli bychom umět využít i to nejlepší a nejdůvěryhodnější reklamní médium. Naše zaměstnance, hrdé na firmu, pro kterou pracují. Investice do budování jejich loajality od prvního dne může být těmi nejlépe vynaloženými prostředky. Dobrý první dojem si nikdo zcela jistě nenechá jen pro sebe. Možná se svými kolegy jednou budeme vzpomínat, že to bylo jako láska na první pohled. My jsme si vybrali je, oni si vybrali nás. A zůstali třeba i proto, že jejich první den nezačal u prázdného stolu.

Kategorie