3D reklama, která „jede“ na slunce

25.06.2009

O potřebě ochrany přírody nikdo soudný nepochybuje a stále se rozvíjející trh 3D reklamy tento trend reflektuje. V záplavě reklamních a dárkových předmětů jsou na vzestupu ty, které se poněkud zjednodušeně nazývají ekologické.

Své významné místo mezi eko-předměty mají produkty využívající k provozu energii slunce nebo jiných světelných zdrojů. Tu prostřednictvím fotoelektrických článků mění na elektřinu, kterou je při zařazení dobíjitelných baterií možné „skladovat“ na pozdější dobu.

sol._svitilna_prednisol._svitilna_zadni2Prim v tomto sortimentu hrají solární svítilny. Pozornosti zájemců doporučujeme komplet designově sjednocených svítilen na kolo, přední s bílým světlem a zadní červené. Kompaktní a pevný kryt o rozměrech 100 x 50 a 27 milimetrů chrání výkonné zařízení, lithiovou baterii a tři LED žárovky, které u obou svítilen mají „dostřel“  30 metrů. Baterie umožní po jediné hodině nabíjení slunečním svitem asi sedmdesát minut svícení, po úplném nabití pak celkem osm hodin v režimu setrvalého svitu a 16 hodin v přerušovaném režimu. A pozor - fungují bez baterie  i při zhoršených světelných podmínkách, třeba když je celý den zataženo. Policisté bývají na cyklisty ohledně bezpečnostních prvků přísní, ale s těmito „vychytanými“ svítilnami jim váš klient nejspíš vyrazí dech.

Zajímavým dárkem pro zákazníky, kteří slyší na environmentální využití moderních technologií, může být bílá solární svítilnička v podobě klíčenky se skutečně kapesními rozměry 65 x 40 x 15 milimetrů nebo oválná tmavošedá karabinka s kruhovým fotovoltaikem k zavěšení například za opasek nebo na batoh. Posviťte si kolem, jakoby říkala svítilna s otočnou hlavou a hlavu žabky nebo slavného ET při troše fantazie připomíná plochá „dvouoká“ svítilna.

Slunce do kapsy – to je motto solárních nabíječek mobilních telefonů a jiných zařízení. Konkrétně solární nabíječka o rozměrech 80 x 60 x 20 milimetrů, kterou lze použít na všechny typy současných mobilů, po osmi hodinách přímého slunečního světla poskytne energii na přibližně stejnou dobu provozu. Univerzálnější využití nabízí nabíječka o tloušťce pouhých čtyř milimetrů, jíž je možné nabíjet kapesní počítače, digitální kamery i mobily. Robustnější solární nabíječka má k dispozici více druhů konektorů pro více typů mobilů. Pokud je váš klient milovníkem outdoorových aktivit, tyto i další předměty jistě velmi ocení. Bude se mu hodit i zdroj informací v podobě solárního rádia pro příjem AM a FM, které má rezervní baterii pro případ nedostatku světla.

Pro milovníky pěší turistiky je v nabídce také krokoměr v bílém provedení a v barvě oranžové. Slunce chodcům „spočítá“ jak kroky, tak délku trasy a dokonce energii, kterou vydali.

Eko-předměty se obvykle vyznačují příjemným a elegantním designem, mají pastelové barvy a oblé tvary. I tyto vlastnosti jim předurčují slibnou budoucnost a dá se téměř s jistotou tvrdit, že budou brzy „v módě“ a stanou se součástí nového životního stylu. Budou zkrátka in a společnost iMi Partner s niMi v nabídce reklamních a dárkových předmětů počítá. Pobyt v přírodě nebyl snad nikdy příjemnější, navíc tak sofistikovaný a vybavení pro něj tolik slušivé.

Pro úplnost dodejme, že „zelená“ 3D reklama se dělí na několik hlavních skupin. Do první patří předměty, které pro svůj provoz využívají bezodpadovou energii, tedy i v tomto článku popsaná sluneční zařízení. Další se vyrábějí z materiálů snadno rozložitelných v přírodě (většinou jde o bioplasty z přírodních škrobů), jiné z recyklova(tel)ných materiálů nebo z obnovitelných surovin.

V dalších vydáních e-zine se jistě budeme věnovat i jim.

solarni_radio solarni_nabijecka solarni_svitilna