Pokročilé
vyhledávání
 

Dodali jsme Inovaci roku

23.04.2010

Jak jsme zmínili ve druhém letošním e-zinu, iMi Partner zajistil výrobu vítězného předmětu v důležité kategorii „Inovace roku“ v 10. ročníku Hvězdy 3D reklamy.

           logo_sfzp                        logo_iMi          

 

                                                                                             7750_sada_kosu3

V článku "iMi Partner ve světle Hvězdy 3D reklamy" jsme uvedli, že sadu košů na tříděný odpad do soutěže přihlásil Státní fond životního prostředí, který slavil úspěch i vloni se stolní hrou Dotace. Svěží přístup k 3D reklamě je ze strany státní instituce určitě příjemným faktem, tím spíš, když je v život uveden účelný a prospěšný předmět. „V odboru komunikace jsme dali hlavy dohromady a přemýšleli nad užitečným dárkem, který by se vztahoval k životnímu prostředí,“ uvádí vedoucí odboru Lenka Brandtová. „Dospěli jsme k sadě košů na recyklovaný odpad. Můžete třídit do igelitek, krabic nebo si koupit objemné koše v Ikea, případně designované koše za několik tisíc korun, ale my jsme chtěli separaci odpadu umožnit praktickým a přitom dostupným způsobem. Naše grafička na základě našich nápadů zpracovala návrh košů a SFŽP vyhlásil výběrové řízení na jejich výrobu.“ Onen návrh si zájemci mohou prohlédnout na odkazu http://www.sfzp.cz/soubor-ke-stazeni/17/5268-p4_navrh_kosu.pdf. Trojice odolných plastových tašek na odpadový papír, sklo a plasty v počtu 50 tisíc kusů je zakázka velmi zajímavá a iMi Partner se do veřejné soutěže přihlásil.
„Výběrové řízení pro státní organizace je vždy náročné z hlediska potřebné dokumentace, ale tu už naštěstí zvládáme bez větších problémů,“ vysvětluje Rostislav Čermák z pražské pobočky iMi Partner, který práci na projektu zabezpečoval. „Produkt jako takový v počátku složitý nebyl, ale protože klient následně požadoval nadstandardní zvýšení kvality v otázce nepropustnosti zbytkových tekutin, bylo nutné navrhnout konstrukční úpravu tašek a s výrobcem zajistit reálnost výroby. Proti původnímu požadavku tak vznikl inovovaný produkt s parametry lepšími, než je na trhu běžné.“
Na přípravu nabídky bylo obvyklých 30 dnů a po jejím akceptování zadavatelem účastníci výběrového řízení museli dodat sadu vzorků pro schválení.
„Finální objednávce tedy předcházelo schvalování vzorků a vybírání mezi více nabídkami,“ popisuje další proces Rostislav Čermák. „Zadavatele jsme přesvědčili kvalitou materiálu a zpracování produktu, což ve výsledku zajistí jeho trvanlivost a funkčnost pro uživatele. Celá výroba probíhala v Číně, kde se nám podařilo nalézt spolehlivého dodavatele. Po schválení finálního vzorku se jednalo pouze o technické dořešení objednávek s výrobcem, což není už nic složitého. Vlastní výroba trvala 45 dnů a následná lodní doprava asi 40 dnů.“
Dodavatel musel zcela dodržet kvalitu jak produktu samého, tak i potisku v souladu se schváleným vzorkem, který byl uschován u klienta. To vše, včetně kontroly dokončení výroby, se s pomocí pracovníků iMi Partner v Asii podařilo zabezpečit a nebyl tedy žádný důvod k obavám ani při předávání celé zakázky.
Tašky jsou pevné, omyvatelné, spojené suchými zipy v pořadí žlutá na plasty, zelená na sklo a modrá na papír a každá pojme i více než 20 kg roztříděných odpadků. Uzávěry jsou řešeny suchými zipy a dvě boční strany se dnem jsou z jednoho dílu materiálu (130 g PP se zátěrem) pro zajištění již zmíněného minimálního průniku zbytkových tekutin.
Jakými cestami se 50 tisíc souprav dostane k uživatelům?
„Tašky jsou určeny všem úspěšným žadatelům z Operačního programu Životní prostředí,“ vypočítává Lenka Brandtová ze SFŽP, „dále školám a odběratelům časopisu Priorita, kterých je 15 tisíc.“
Na závěr zmíníme slogany, s nimiž sada košů ve Hvězdě 3D reklamy soutěžila – „Recyklujeme elegantně“ a „S našimi taškami recykluje i ten, kdo nechtěl“.
iMi Partner rozhodně souhlasí.

                                                tasky_na_odpad

 

Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag