Dřevo pro život

11.05.2023

Obnovu našich lesů po kůrovcové kalamitě považujeme v iMi Partner za velmi důležitou. Je to něco, co můžeme udělat pro naše děti, další generace a pro celou planetu. V rámci programu www.drevoprozivot.cz jme pomohli obci Nížkov na Vysočině, kde jsme nakoupili sazenice a zasadili 1500 buků, modřínů, jedlí a smrků.

Na sázení stromků jsme se sjeli skoro ze všech poboček: Prahy, Ostravy, Brna, Liberce a Teplic. Každou příležitost také využíváme k vyzkoušení kvality našeho zboží, které sami používáme. Testovali jsme, která termoska s vlastním potiskem udrží čaj nejdéle horký, vyzkoušeli jsme praktičnost teleskopických vidliček na špekáčky Lipno,ostrost nožů Schwarzolf a užitnost reklamních batohů.

Při vysazování stromků nás uvítal pan starosta a velice pomohli lesníci z obce Nížkov, objasnili nám také situaci lesů na Vysočině, která je v dost kritickém stavu. Kůrovec a obnova lesa volá po pomoci, nejen v této obci, která přišla o 80% lesů, ale po celé České republice. Ještě jednou tedy velké díky organizaci Nížkovu, za perfektní organizaci a každé volné ruce v naší firmě, která se přidala k práci.

Díky sázení stromů můžeme také kompenzovat uhlíkovou stopu, která vzniká při výrobě reklamních předmětů a také proto jsou reklamní předměty našich značek Schwarzwolf, Vanilla Season a Pierre Cardin  uhlíkově neutrální a mohou být zařazeny do kategorie ekologické reklamní předměty.

Jelikož zastupujeme Českou republiku v mezinárodní oborové asociaci IPPAG, která vyvinula unikátní Carbon Tracking Tool na výpočet CO2 stopy, máme tento unikátní nástroj k dispozici. Proto dokážeme vypočíst uhlíkovou stopu všem našim zákazníkům, kteří mají udržitelnost ve své vizi, a navrhnout jim způsob kompenzace.

Udržitelnost v reklamních předmětech totiž není otázka jen přírodních nebo recyklovaných materiálů, místa výroby a způsobu dopravy. Hlavně jde o kvalitu a funkčnosti předmětu, což zásadně ovlivňuje životní cyklus a tím celkovou uhlíkovou stopu z hlediska delšího období.

Kategorie