Pokročilé
vyhledávání
 

Ekohračky pro rozmarné léto

11.07.2011

Za málo peněz spousta zábavy? Jojo, to je jojo, ale třeba i frisbee nebo klasická káča, ovšem v ekologickém provedení. Jmenované 3D produkty jsou totiž vyrobené z tříděného odpadu, konkrétně z kartonových obalů. Dávní obyvatelé antického Řecka by nad nimi jistě potěšeně kývali hlavou.

Tyto předměty znali totiž i oni a například jojo a káču vyráběli z ekomateriálů také, jen to tenkrát bylo dřevo nebo hlína. Ti movitější je pro své děti pořizovali z kovů, například z bronzu.
Jak se můžete přesvědčit, z aktuálně nabízených hraček se dá sestavit dárkový set, který lze pořídit za méně než sto korun! Jojo má zelenou základní barvu, jinou je možné objednat od určitého množství. Totéž platí i pro frisbee v barvě červené a káču v modrém základním provedení. Nabídku barev doplňuje šedá. Branding lze u frisbee provést tamponovým tiskem nebo sítotiskem, u zbývajících dvou předmětů samolepkou nebo opět pomocí tamponového tisku.
Asi málokomu je pojem „frisbee“ a co znamená, nejasný, ale přece jen se na „létající disk“ podívejme blíže. S jeho předchůdcem staří Řekové soutěžili už několik set let před naším letopočtem na původních olympiádách. Římští válečníci zas údajně házeli své nabroušené štíty proti nepřátelům, ale frisbee přišlo na svět až ve druhé polovině 19. století. V americkém Connectitutu byla totiž založena pekárna The Frisbie Pie Company, která pekla kulaté koláče v plechových vaničkách. Ty se pak v rukou dětí proměnily v úžasnou hračku a nová sportovní pomůcka byla na světě. Nyní se s frisbee vyráběnými ze speciálních hmot „bojuje“ v renomovaných soutěžích, jakými jsou například Frisbee Ultimate nebo Discgolf.
Pátrání po původu hračky jojo je také zajímavé. Od již zmíněných starých Řeků se posuňme až na Filipíny, kde je jojo oblíbené po staletí a v tamním jazyce „yo-yo“ prý znamená „pojď-pojď“. V Evropě se hračka začala objevovat v 18. století. Je známo, že si s jojo hrál i malý Ludvík XVII a na počátku léta roku 1815 si stejným způsobem před bitvou u Waterloo krátili čekání a uvolňovali napětí Napoleonovi vojáci.

Ať už věnujete svým cílovým skupinám z našich ekohraček jakoukoliv, určitě s nimi zažijí v létě roku 2011 mnohem příjemnější chvíle než Francouzi na osudovém bojišti.

frisbee

Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag