Pokročilé
vyhledávání
 

Fenomen jménem Bond. James Bond.

24.09.2010

Jsou mezi vašimi obchodními partnery příznivci slavného agenta 007? Máme pro vás dobrou zprávu - legendární postava světového filmu v tmavém obleku a s pistolí stále připravenou k ochraně královny a Británie přichází opět na scénu.

5480010YO1Zasvěcenci do světa Jamese Bonda jistě zůstávají v klidu, protože vědí, že natáčení v pořadí 23. oficiálního filmu s jejich hrdinou se stále teprve chystá. Potřetí jej (zřejmě) bude hrát Daniel Craig, který se ukázal být skvělou volbou pro postavu Jamese Bonda v nové době, ale vše může být i jinak. O začátku natáčení tentokrát rozhodnou finance, zatím platí úmysl producentů film pustit do kin v roce 2012, tedy u příležitosti 50. výročí uvedení první bondovky.
Takže, kterého agenta 007 vlastně chceme přivést na scénu? Všechny od prvního filmu Dr. No natočeného v roce 1962 se Seanem Connerym až po rok 2002, kdy do světa vyrazil dvacátý oficiální Jamesův příběh s názvem Dnes neumírej v podání Pierce Brosnana. Prostřednictvím sady dvaceti DVD tak můžete Bondovým fanouškům z řad vašich dodavatelů, zákazníků nebo spolupracovníků umožnit na dlouhé hodiny i dny pobývat po hrdinově boku na různých místech světa s jeho bond girls, jezdit „vychytanými“ bond cars, natahovat uzávěr bond gun, laškovat se sekretářkou Moneypenny či si dávat v baru Martini s vodkou. A pozor! Protřepat, nemíchat! Ve filmech je jinak spolu s napětím vždy namíchána i dávka cool humoru. Jedním z typických znaků značky jménem Bond je také to, že než dosáhne na vytoužené vítězství nad rovnocenným zlosynem (někdy i zlodcerou), agent 007 obvykle dostane i pořádnou nakládačku.
Když v roce 1952 spisovatel Ian Fleming v průběhu své dovolené postavu Jamese Bonda vymyslel, jistě netušil, jakému fenoménu tím dal základ. Už o dva roky později se Bond objevil v jednom televizním seriálu v epizodě s názvem Casino Royale. Říká vám to něco? To na motivy první Flemingovy knihy o Bondovi z roku 1953 byl o 53 let později natočen stejnojmenný film, kde se poprvé objevil už jmenovaný Daniel Craig.
Vraťme se opět k naší sérii. Prvního agenta 007 v podání Seana Conneryho v ní lze spatřit v šesti filmech. Mezi pátou a sedmou bondovkou jej vystřídal „záskok“ George Lazenby. Šťastných třináct let až do roku 1985 okouzloval svět v neméně šťastných sedmi filmech Roger Moore. Druhá polovina 80. let byla ve znamení dvou filmů s Timothy Daltonem, ale pak jakoby nad neporazitelným Bondem vyhrál na několik – pro Bondovy fanoušky dlouhých - roků čas. Comeback v roce 1995 byl však velice úspěšný a první film Zlaté oko se sympaťákem Piercem Brosnanem v titulní roli přinesl celosvětový zisk přes 350 milionů dolarů! V roce 2002, tedy u příležitosti 40. výročí od uvedení první bondovky, si Pierce „vystřihnul“ Jamese počtvrté a naposled ve filmu Dnes neumírej, který vynesl zisk ještě o 100 milionů USD vyšší.
Takže to je 20 DVD, každé za pouhých 75 Kč bez DPH, které znalci a milovníci kvalitního dobrodružného žánru ocení. James Bond je navíc skutečná světová značka, na kterou jsou Britové patřičně pyšní. Koneckonců je i pravidlem, že hlavního hrdinu může představovat pouze herec pocházející ze zemí Commonwealthu.
5480010YO1_aA jak vlastně otec zakladatel Ian Fleming ke jménu slavného hrdiny přišel? Když na dovolené hledal pro své právě narozené virtuální dítě jméno, řekl si, že musí být jednoduché, úderné a snadno zapamatovatelné. Nejspíš se v té chvíli podíval na knihu amerického ornitologa s názvem Ptáci Západní Indie, kterou jako vášnivý pozorovatel ptáků měl s sebou, a bylo rozhodnuto. Autor knihy se jmenoval Bond. James Bond.

Váš Partner. iMi Partner.

Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag