Pokročilé
vyhledávání
 

I reklamní hračky pod větší kontrolou

29.08.2011

20. července 2011 vstoupilo v platnost nové nařízení vlády č. 86/2011 o technických požadavcích na hračky, vztahující se samozřejmě i na hračky používané pro reklamní účely. Od uvedeného data jsou tyto výrobky na trhu celé EU ve všech oblastech souvisejících s jejich bezpečností a technickými vlastnostmi pod ještě větší kontrolou.

Nařízení je v souladu s novým legislativním rámcem EU pro uvádění výrobků na trh. Nové povinnosti se týkají celého distribučního řetězce od výroby až po prodej, tedy i výrobců a vývozců mimo Evropskou unii. Na dodržování náročnějších kritérií dohlíží dovozci, distributoři a prodejci zboží, kteří v případě i jen podezření na nesplněné požadavky na výrobky informují kontrolní orgány i dodavatele.
Česká obchodní inspekce, která bude na plnění nových pravidel dohlížet, uvedla, že množství rizikových hraček u nás klesá. I tak vloni v ČR zakázala prodej téměř 30 tisíc hraček za více než 2 miliony korun. Sice se prý snižuje chemická nebezpečnost, ale přetrvávají chyby v konstrukci hraček a v etiketách. ČOI s novou směrnicí získává větší pravomoc k ještě vyšším sankcím v případě zjištěných nedostatků při kontrolách a ty budou také prováděny častěji.
Kdo si dá práci se studiem směrnice, zjistí, že je přesně vymezeno, co hračkou je a co nikoliv. Už tedy nebude možné zákon obcházet tak, že se hračka označí za jiný druh výrobku. Před uvedením na trh bude prováděno vyšetření potenciálních chemických i fyzikálních rizik. Změny jsou i v práci s dokumentací: pro budoucí kontrolu musí být k dispozici deset let, certifikáty potvrzující bezpečnost hračky bude možné přezkoumávat a na samotném výrobku budou podrobnější popisy případných rizik.
Pro úplnost je na místě dodat, že hračky, které byly uvedené na trh před datem 20. července 2011, mohou být dále prodávány, pokud splňovaly podmínky platné do uvedeného data.
Nové nařízení je z obecného pohledu nutnou reakcí na progresivní vývoj v oblasti materiálů i technologií a z toho vyplývajících rizik, která se projevují také v produkci hraček. Přísné podmínky jsou v zájmu bezpečí a ochrany zdraví dětí.

Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag