Pokročilé
vyhledávání
 

Igelitkám zvoní hrana

27.05.2011

Tašky z netkaných textilií jsou na vzestupu. Nikoliv cenovém, zde platí spíše opak. Chcete současně praktický, estetický i nákladově výhodný reklamní a dárkový předmět? V taškách z netkaných materiálů jste jej našli.

Navzdory tomu, že tašky z netkaných textilií jsou ve své většině vyráběny ze stejného materiálu jako klasické igelitky, jsou na rozdíl od nich ekologičtější. S ohledem na použitou technologii výroby mají totiž mnohem vyšší odolnost a dají se tak používat opakovaně a déle, než je „spolkne“ separační nádoba na plasty. V EU zřejmě klasickým plastovým taškám brzy odzvoní hrana, ale podívejme se nejdříve na širokou nabídku  tašek z netkaných textilií .
Pro příklad vybereme pět typů. Název tašky Albína je v pozitivním smyslu zavádějící, protože je k výběru z celkem pěti barev, nikoliv jen v bílé.
Že i taška k obyčejnému nakupování může vypadat jak z designérské dílny, dokazují Brea či Mall, opatřené dlouhým uchem k nošení přes rameno.
Znáte to: mám si brát tašku na nákup, když ji v obchodě dostanu zadarmo? S taškami Soreto a Kompo takové dilema váš obchodní partner, zákazník nebo zaměstnanec (hlavně ženského rodu) přestane řešit. Lze je totiž složit do elegantního tvaru, ve druhém případě dokonce do podoby kabelky zvané psaníčko.

Vhodnou alternativou k igelitovým jsou určitě tašky papírové, které mohou mít i zcela srovnatelnou cenu, zatímco rozložitelnost v přírodě je neporovnatelně ve prospěch těch druhých.
Víte, že například v Hongkongu byla na igelitky zavedena daň a jejich produkce tak klesla o 90 %? V Evropě to vzala z gruntu Itálie, kde se od počátku tohoto roku klasické plastové tašky v obchodech nesmějí nabízet. V rámci EU v současné době na téma „igelitky“ probíhá veřejná diskuze, ale dá se předpokládat, že z ní vyplyne návrh jejich zákazu. Vždyť průměrný Evropan jich v současnosti za rok spotřebuje do 500 kusů!
Pro zajímavost jistě stojí za uvedení, kde a kdy vůbec vznikl název „igelit“. Od třicátých let minulého století pod tímto názvem vyráběl materiál z PVC německý koncern IG Farben, který byl později zrušen. U nás se však toto slovo vžilo pro výrobky z dalších měkčených plastů. Igelit zkrátka žije dál svým vlastním životem. Zatím.

Kdoví, možná perspektivní netkané textilie dají na dlouhé desítky let vzniknout novému slovu. Třeba jednou na ulici nebo v obchodě uslyšíme otázku: To máš z netkatexu?

Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag