Jistota s 3DR

01.04.2022

V souvislosti se zdražováním energií a dalších výrobních vstupů každého napadne: Jsem připraven na obecně ztížené podmínky? S 3DR ano.

Ceny energií se zvyšují i s ohledem na změny jejich zdrojů a je na místě být připraveni na výpadky, hlavně elektřiny. Podíváme se však i na další předměty, které mohou pomoci v nelehkých situacích.

Mít vždy po ruce několik svíček je základ nejen pro časy energetické nouze, ale i příjemné rodinné chvíle černé hodinky. Pak je ovšem důležité mít je čím zapálit a kromě zápalek je dobré mít k dispozici také zapalovač. Jde o drobný, ale ukázkový příklad náhradního řešení pro případ selhání hlavního zdroje. Vaříte doma na elektřině? Pořiďte si alespoň dvoulitrovou lahev na PB s nejlépe dvouplotýnkovým vařičem. A samozřejmě naopak, „jedete-li“ na plyn, …

Svíčka nestačí, doma je žádoucí mít také svítidla a svítilny na baterie. Samozřejmě, pro případ domácích činností, oprav i vaření každý ocení pořádnou čelovku! Když opravy, je vyřešeno potřebné nářadí? Multifunkční lze nosit setrvale s sebou, nikdy nevíme, kdy a kde se hodí.

Jak je naše správné rozhodování závislé na dostupných informacích, není pochyb. Asi každý ze své zkušenosti ví, jaké to je být od nich odstřižen v případě vybitého mobilu. Pro případ výpadku elektřiny je tu stále připravená, nabitá powerbanka.

Sice se blíží jarní a letní sezóna, ale s otřesy na trhu tepelných zdrojů bychom měli být do budoucna vybaveni kvalitními oděvy v celé šíři vrstev, od triček po péřovky. U nás jsme zvyklí na kvalitní dodávku tepla a na rozdíl např. od Angličanů si raději přitopíme, abychom doma mohli pobývat v tričku. Věřme, že pořádný zimní oděv i v budoucnu budeme využívat jen venku. Tam i doma bychom měli být připraveni vyřešit drobná zranění a proto je vhodné mít k dispozici doslova on-line lékárničku. Zdravotnických potřeb ale máte pro své cílové skupiny i pro sebe a své blízké k výběru mnohem více!

K pobytu v přírodě nebo cestu na chalupy či návštěvy jistě přijde vhod pokrm uložený v boxu na jídlo a nápoj v některé ze sportovních lahví nebo termosce. S novelou tzv. silničního zákona č. 361/2000 Sb. vstoupila před několika roky pěším do života povinnost nosit reflexní prvky za zhoršené viditelnosti mimo obec či v obci bez osvětlení a na místech bez chodníku. Šíře sortimentu od obyčejných reflexních pásků po bundy a batohy s těmito implementovanými prvky dokládá, že povinnost je už zvykem.

To byl jen základní přehled toho, co může přispět, abychom se nedostali do nouze a co pomůže přímo v ní. Je zde široká škála reklamních a dárkových předmětů, které darujeme pro „pouhé“ potěšení a trochu radosti.