Pokročilé
vyhledávání
 

Proč kupovat výrobky z organické bavlny?

11.01.2010

Mezi reklamními a dárkovými předměty nabývají významu ty, které nesou přívlastek ekologické. Týká se to samozřejmě i jednoho z nejoblíbenějších sortimentů 3D reklamy, jakým jsou textilní výrobky.

7130_Crew_Neck_organic_300dpi_CMYK

 

 

Materiálem, který se na jejich výrobu používá nejčastěji, je bavlna. Dnes už rozlišujeme bavlnu běžnou a organickou. Je snad ta běžná neorganická? Samozřejmě ne. Rozlišení však má za cíl zdůraznit, že v případě tzv. organické nebo také bio bavlny je celý proces pěstování a zpracování řešen s co možná nejnižšími dopady na životní prostředí.
Vše začíná samotným výběrem odrůd, které jsou geneticky nemodifikované, a osivo není chemicky mořené. Z procesu pěstování jsou vyloučeny pesticidy i umělá hnojiva, takže ve výsledném produktu nejsou obsaženy jejich zbytky. Plevel je likvidován ručně, škůdci nasazením přirozených „nepřátel“ a k výživě se dodávají přírodní hnojiva. Volí se oblasti s vodou z místních zdrojů či s dostatkem srážek a s půdou nezamořenou průmyslem či předchozí běžnou zemědělskou činností. Je zřejmé, že taková bavlna má nižší výnos, ale vyznačuje se vysokou čistotou a kvalitou, která se odráží i ve výsledném produktu a samozřejmě také vyšší ceně.
Ekologické aspekty jsou dále zachovány při sběru a dalším zpracování bavlny včetně barvení tkanin. Jako zajímavost stojí za to zmínit, že někteří „ortodoxní“ výrobci látek z organické bavlny používají k jejich barvení dokonce přírodní jíly.
Na konci procesu je oděv s vysokou jemností, který je skutečně nealergický díky své čistotě, umožňuje přirozené dýchání pokožky (kterou do krve nepronikají žádné toxické látky) a velmi příjemně se nosí. Pro jistotu uvedeme, že tyto přednosti by měl uživatel zachovat i používáním ekologičtějších pracích prostředků.
Bylo by omylem si myslet, že organická bavlna „živoří“ na okraji zájmu zákazníků, zvláště na severu Evropy zažívá boom jak ona, tak i další eko-produkty. Pěstování bio bavlny se v současné době věnují farmáři ve více než dvaceti zemích, mezi jinými v USA, Izraeli, Turecku či Indii. Světový obchod s ní vzrůstá v poslední době každoročně o desítky procent a například v roce 2008 činil téměř 3 miliardy USD. Pěstitelé jsou v rámci organického zemědělství certifikováni a podléhají pravidelným kontrolám. Ty také dbají, aby dělníkům byly zajištěny důstojné pracovní podmínky, přiměřená mzda a aby bylo zamezeno práci dětí. 7030_Crew_Neck_organic_300dpi_CMYK

Zástupcem výrobků z organické bavlny je například Organic T-shirt nebo Organic Polo.

organic_polo                  organic sweater_1                       organic_tshirt

 

 

 

Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag