Rok Buvola přinese zklidnění. Snad.

19.01.2021

Rok kovového Buvola sice začne až 12. února, ale podívejme se na začátku běžného kalendářního, co nás po bouřlivém roce kovové Krysy čeká. I s ohledem na porozumění mezi oběma znameními to vůbec nevypadá špatně!

Když jsme vloni uváděli rok kovové Krysy, dali jsme najevo obavu, že nezůstane na kameni kámen. Zvratů a změn jsme hlavně díky pandemii koronaviru zažili a zažíváme stále dost a dost, ale jdeme dál. Od rychlé a aktivní Krysy, která zahájila nový 12letý cyklus, se dostáváme ke klidnému a vytrvalému Buvolovi. Podle čínského horoskopu spolu obě znamení vycházejí bez problémů, a zatímco Krysa tlačí pomalejšího Buvola dopředu, ten jí nabízí svou stabilitu, kterou ona ocení. Berme to symbolicky i na předání její vlády.

Buvol obecně je spíše samotář, má rád klid domova, je pracovitý a trpělivý, takže je vysloveně pravým časem pro vynuceně populární homeoffice. Pokud si může věci naplánovat podle sebe a svého tempa, dokáže odolávat i velké pracovní zátěži až stresu, ale hůř se mu totéž snáší na pracovišti mezi kolegy, natož nadřízenými. Pak pozor na jeho cholerické až agresivní výstupy, ovšem uklidnit ho je možné vhodně vybraným dárkem. Tím spíš, že bývá netolerantní k chybám druhých a ukřivděný, nejsou-li jeho zásluhy oceněny. Ty bývají s ohledem na jeho schopnost věci dotahovat do zdárného konce mimořádné a dá se říci, že pro období stabilizace v (doufejme!) postkoronavirové době je Buvol optimální znamení. Jeho rok bude ozdravným obdobím, kdy změny započaté Krysou budou pokračovat, ovšem tak, že špatné bude tlumeno a pozitivní posilováno a stabilizováno právě silou a vůlí Buvola. Vše špatné k něčemu dobré a vlivem koronaviru jsme se ve většině jistě stali ohleduplnějšími, ale též obezřetnějšími a zodpovědnějšími za sebe i své blízké. A Buvol přeje právě takovým a těm, kteří používají zdravý selský rozum.

Neuškodí opět zapojit numerologii. Součtem čísel roku 2021 dospějeme k magické cifře 5. Na rozdíl od končící téměř stereotypní čtyřky jde o nejdynamičtější základní číslo. Jak ho tedy pochopit v rámci stabilního Buvola? Ten, kdo umí všechny podněty, poznatky a prožitky zpracovat do zkušeností, poradí si i v nejtěžších výzvách. Sám za sebe i za ty, za něž nese zodpovědnost.

Když vládl kovový Buvol naposledy – to bylo v roce 1961 – vypukla Karibská krize. Doufejme, že covidem a všemi starostmi kolem něj máme smůlu vybranou a můžeme s nadějí očekávat lepší čas. Trpělivý, solidní a vytrvalý Buvol nám v tom určitě pomůže…