Pokročilé
vyhledávání
 

Schwarzwolf podporuje cestovatele

28.08.2009

Vrátili jsme se z naší cesty Ukrajinou a Moldávií v pořádku zpět do Čech a rádi bychom Vám poděkovali za poskytnutou pomoc, protože i Vaše firma přispěla nemalou měrou ke zdárnému průběhu naší výpravy.

Obr__zek2Naše putování začalo ve Frýdku-Místku, odkud jsme se nočním vlakem přes Ostravu dopravili do slovenských Michalovců a ráno nasedli na naložená kola a vydali se do města Užhorod.   To, že pro náš první nocleh jsme si vybrali vojenský prostor, jsme zjistili až ráno, když nám za hlavami začaly jezdit tanky. Cestou na Mukačevo nás postihl první technický problém - na řetězu se mi (asi pod vidinou dalších 3 týdnů ve štěrkovém terénu) oběsila přehazovačka a upadla. Naštěstí jsou ukrajinští řidiči velmi ochotní a na pomoc jsme nečekali dlouho. Předběhnu- li, můžu prozradit, že řidičské ochoty jsme museli využít o týden později ještě jednou, když přehazovačka spáchala harakiri podruhé. Téměř každý den jsme řešili nějakou technickou závadu, naštěstí nám nikdy nezkazila náladu. Postupně jsme projeli oblast Zakarpatské Ukrajiny- přes Mukačevo, Koločavu, Solotvino, Vorochtu, Verchovinu a Černivce až k Moldavským hranicím. Zde jsme byli svědky mezinárodní spolupráce, když personál propadl kouzlu lehokola a moldavský celník tlačil celníka ukrajinského. Dále jsme jeli přes města Bričeni a Bilci, dojeli jsme po vesnických cestičkách k městu Ribnica a klášteru Saharna, odtud přes Orhei až do Podněstří a do Tiraspolu. Naše požitky při cestování jsme završili degustací ve vinných sklepech v Milesti Mici a z Kišiněvi jsme se po několika dnech     a úplatcích dostali vlakem až zpátky do Frýdku. Za celou dobu jsme najeli přes 1340 km.

 

 

Obr__zek1

Cesta nebyla vždy rovná a suchá, ale to k cestování patří. Jeli jsme pískem, štěrkem, blátem, potokem a vždycky, když jsme si mysleli, že už to nemůže být horší, přišlo nějaké další překvapení. Do stanu nám lezly v lepším případě kobylky, v horším krávy, jejichž blízkost naše mužská polovina pocítila jednou na vlastní kůži a libou vůni způsobenou exkrementy hovězího dobytka dostávala z brašen a oblečení další dva dny.. Vyběhli jsme v rekordním čase na nejvyšší horu Ukrajiny- Hoverlu (2061 m n. m.)- a ta nás uvítala mlhou hustou, že by se dala krájet. Téměř na všech místech, kterými jsme projížděli, jsme byli- hlavně díky nevšednímu lehokolu- středem pozornosti. V některých vesničkách snad nikdy neviděli turistu, natož cykloturistu, natož na lehokole.. tato pozornost místních však obvykle přerostla v konverzaci, ze které jsme si kromě veselých zážitků odnášeli tu meloun, tu pytel okurek, tu láhev vína.. Dvakrát jsme rádi přijali pozvání k noclehu- v Koločavě a v moldavské vesnici Cracuseni Neu. Pokaždé jsme odjížděli společensky unavení a naprosto přejezení, moldavané nám dokonce vyprali prádlo a nabalili nám výslužku, za kterou by se nemuseli stydět ani příbuzní z Moravy. To, že ručně tkaný koberec se nám v cyklobrašnách poveze trošku nešikovně, jsme neměli srdce jim vysvětlovat..

 

Ještě jednou bychom Vám chtěli poděkovat za podporu, v příloze posílám alespoň zlomek fotodokumentace. Úplně nejvíc jsme z výbavy využili šátek-tunel, který byl při podvečerním vaření před stanem-když jěště bylo teplo- nejlepší obranou před dotěrnými komáry. Hned v závěsu na žebříčku užitečnosti však byly černé ponožky, které jste nám prozíravě přibalili do zásilky, neboť občas se nám stalo, že jsme se 4-5 dní nepotkali s řekou, ve které bychom se mohli umýt a černé ponožky byly v těchto dnech mnohem praktičtější než ponožky světlé barvy.. A do třetice- ačkoliv pertexka byla pro Jardu a byla velikosti L, využila jsem ji především já, když jsem po týdnu ztratila svou jedinou nepromokavou bundu na kolo a vzala zavděk půjčenou pánskou bundou..

Jarda je už nyní na Taiwanu, já tam poletím 16.10. a plánujeme- kromě studia- koupit kola a cestovat natěžko po Asii. Vyhlídli jsme si země Taiwan, Singapur, Filipíny, Malajsii a v létě 2010 snad projedeme Thajsko, Laos a Kambodžu..

Byli bychom rádi, kdyby naše spolupráce s značkou Schwarzvolf mohla pokračovat i v dalších letech.

Pěkný den Markéta Lepíková & Jarda Balatka

 

 

Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag