Třicítka za dveřmi

04.10.2022

Je to tak, blíží se nám třicítka

imi_narozeniny_22

Pro kariéru člověka je to často startovní období pořádného rozletu. Pro firmu v podmínkách samostatné České republiky je to už věk úctyhodný. Znamenající, že taková společnost už si prošla dětskými bolestmi, obdobím divokého dospívání, mladické nerozvážnosti, budování vlastního zázemí a rodiny. Společnost stojící u zrodu dospělácké moudrosti. Připravená na předávání poselství dalším generacím.

A to je i naše iMi. Letos devětadvacetileté, příští rok vstupující do další dekády svého rozvoje.

Firma, společnost. Původně jen parta nadšenců hledajících ten pravý byznys, dneska více jak osmdesátihlavé společenství lidí, které spojuje stejná práce, vtahy, přátelství. Skoro třicet let na trhu, který se několikrát proměnil, zakolísal, rozšířil se nebo zúžil. Dvacet devět let bojů o důstojné místo na výsluní. Často i mezi takovými, pro které je náš obor dnes už jen dávnou vzpomínkou.

Proto jsme hrdí na svou firmu, na vše, co jsme za ty roky dokázali. Ano můžeme se pochlubit členstvím v řadě asociací, kde nás berou vážně. Můžeme vystavovat medaile a ocenění, která jsme získali v různých soutěžích. Můžeme si nástěnky ověsit certifikáty, které jsme vybojovali a webové stránky zaplnit logy věhlasných firem pro které jsme pracovali a stále pracujeme.

Jenže tahle firma, to nejsou jen metály a osvědčení. Za každým velkým i malým úspěchem firmy iMi Partner visí neviditelný seznam konkrétních jmen, bez nichž by se logo iMi na žádný diplom nikdy nedostalo. Jmen, bez nichž by tahle firma nebyla tím, čím je. Jmen, bez nichž by nebylo co slavit. Žádné úspěchy, žádná výročí.

Za ty roky hodně dlouhý seznam lidí, kteří dali společné práci svůj čas i své srdce. A vedle něj seznam takových, kteří to jako zákazníci dokázali ocenit a dali nám svou důvěru.

Každá firma má nějaké jméno, dům, kde sídlí, nábytek, stroje, technologie. Ale firma se nestane firmou s logem, s majetkem ani dokonalými systémy. Firma se stane firmou v okamžiku, kdy se stane společností. Nebo spíš společenstvím. Firmu dělají ti, kteří do ní vloží kus sebe.

A tak bylo v pátek 23. září 2022 opět co slavit. Nějaký ten řízek a guláš jsme snědli, pivem a vínem zapili. Ale hlavně jsme se sešli. Protože se známe, protože nám je spolu dobře. A známe se dlouho. Kolik firem se může pochlubit tím, že 43 % zaměstnanců s ní spojuje svůj život 11 i více let? Kolik firem má ve svých řadách věrné příznivce víc jak 25 let?

Proto je na místě tady zmínit už po devětadvacáté jedno velké poděkování. Všem, kteří píšou historii iMi a právě odhodlaně vykročili vstříc dalšímu výročí. Teď už s trojkou na začátku.29. narozeniny jsme společně oslavili na Panské líše: