Pokročilé
vyhledávání
 

UFO? Ne, frisbee!

05.03.2014

Jaro je tu, a když zasvítí slunce, je všude dobře, tak co doma (jak se zpívá v jedné písni). Trh reklamních a dárkových předmětů je v oboru sortimentu pro volný čas a všemožné venkovní aktivity připraven ve stovkách a možná tisících položek. Čím tedy cílové skupiny oslovit? Co třeba geniálně jednoduchá a levná hračka, která rozhýbe a pobaví? Tak tedy létající disk frisbee.

V rozporu s titulkem nejsme, protože frisbee rozhodně není „neidentifikovaný létající předmět“. Pod názvem létající talíř je u nás známý ještě z dob před rokem 1989. Kde se tedy vzal onen anglosaský výraz?

V severoamerickém státě Connectitut existovala v letech 1871 až 1958 pekárna The Frisbie Baking Company. Začala úspěšně zásobovat školy v oblasti Nové Anglie na severovýchodě USA kulatými koláči, které si studenti oblíbili. Možná ještě více si zamilovali plechové vaničky kopírující tvar koláčů, na nichž byl samozřejmě název společnosti.

Další krok se udál až v polovině minulého století. A jsme opět u tématu UFO, které tehdy začalo být natolik populární, že se jím jistý W. F. Morrison z Los Angeles nechal inspirovat, dosud plechový talíř nahradil lehkým plastem a rozjel úspěšnou výrobu disku Pluto Platter. Po dohodě s firmou Wham-O se v roce 1957 objevil nový létající disk Flying Saucer a o rok později byl konečně Morrisonovi udělen patent na jeho produkt. Tento okamžik je oficiálním počátkem létajícího disku, jehož prehistorie byla v tomtéž roce uzavřena zánikem společnosti Frisbie Baking Company.

Průvodce „dějinami“ létajícího disku zakončíme rokem 1959, kdy byl patentován právě jeho název Frisbee. Oceněním tradice se historie uzavřela a začala současnost. V polovině šedesátých let společnost Wham-O vyvinula současný tvar zlepšující stabilitu letu a nedlouho poté studenti v New Jersey vymysleli pohybovou hru s talířem Ultimate frisbee. Sportů s létajícím talířem vzniklo do současnosti více. Jak je tomu u nás? V roce 1991 se k nám dostal Ultimate a dokonce tehdy vzniklo i sdružení, které se dnes jmenuje Česká asociace létajícího disku. Více než padesát zájmových spolků na světě sdružuje globální asociace WFDF.

Dobrý nápad hladových studentů z Nové Anglie dal tedy základ nejen významné sportovní disciplíně, ale i průmyslu, protože disk na světě vyrábí více než 60 firem.

Ovšem nejen létajícím diskem lze potěšit sportumilovné cílové skupiny. Pro jarní a letní vyžití vám pro ně nabízíme k výběru z těchto tří kategorií reklamních a dárkových předmětů:
Sport – více než 700 předmětů od oblečení a výstroje k relaxaci i sportům v přírodě, přes široký sortiment zavazadel až ke sportovnímu náčiní. A co je zajímavé? Stejně jako v dalších dvou odkazech i zde najdeme – frisbee!
Léto nabízí přes 400 předmětů. Vedle letního oblečení zde najdete plážový sortiment, ale i pomůcky pro grilování, tašky na vycházky, lehátka atd. Podobně jako v předchozím odkazu, tak i v následujícím se některé předměty opakují, ovšem tím spíše je cílové skupiny ocení.
Zahrada vyžaduje své a její sezóna je na svém začátku. Chataři a chalupáři, stejně jako majitelé rodinných domů mezi vašimi klienty a zaměstnanci na svých zahradách určitě ocení některé z více než 70 nabízených předmětů.
Jako bonus uvedeme odkazy na dárkové předměty značek Schwarzwolf a Vanilla Season, které nadcházející sezónu rozhodně umí.

Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag