V roce Hada posilujme vztahy

11.02.2013

10. února 2013 svět podle čínského lunárního kalendáře vstoupil do roku Hada. Už to slovo dokáže probouzet silné emoce, ať pozitivní či opačné. A opravdu nás čeká rok plný mocných sil nejen v politice, ale například i v umění a podnikání. Jak si s hadí energií co nejlépe poradit?

Je to vlastně prosté: jako každé znamení může mít také Had kladné i negativní projevy svých vlastností a záleží, jak se k nim postavíme my. Pro podnikání a obchod jde o jedno z nejpříhodnějších znamení. Had přemýšlí hluboce a komplexně, ovšem dá i na zdravou intuici, zapojuje tvořivou fantazii a je jisté, že takový „obouhemisférní“ přístup v komerčních aktivitách znamená vyšší pravděpodobnost úspěchu. Podnikavým lidem a společnostem svědčí, že Had je nejplodnější znamení a doslova odpovídá samotným principům života – energie (tedy i finanční) musí téci, nikoliv stagnovat! V roce Hada je však na místě také upřímnost a otevřenost, protože toto zvíře je vlastně neopeřený malý Drak a mívá problémy se sebevědomím a důvěrou. Neupřímnost může vést k adekvátní a ze strany lidí ve znamení Hada přímo narozených až mstivé reakci. Had je navíc individualista, kterého názory druhých příliš nezajímají. Podniká podle svého, a pokud mu někdo vnucuje svoji vůli, jeho odpověď na sebe opět nedá dlouho čekat. Stojí tedy za námahu v tomto mocném, ale citlivém roce věnovat svým  – a nejen obchodním  – vztahům upřímnou pozornost, mimo jiné i promyšlenou volbou vhodných dárků.
Období Hada je čas, který bude svědčit silným, tvořivým, inspirativním lidem a právě takovým projektům. Jsme na počátku éry zásadních změn v politice, stejně tak i na prahu nových výrobků (jako byl například iPod v minulém roce Hada 2001), služeb i technologií, ale také uměleckých děl, která změní naše vnímání.
Změna, to je oč Hadovi běží, a v případě ustrnutí třeba i změna netrpělivá, která by mohla spíše uškodit.

Čínský lunární kalendář je prý nejstarší svého druhu na světě. Jeho kořeny sahají do hlubin starověku před pěti tisíci roky, ovšem názvy zvířat pro každý rok pocházejí z „novějších“ časů. Podle legendy samotný Buddha k sobě sezval všechna zvířata a těch dvanáct, která se ráčila dostavit, odměnil vládou nad celým jedním rokem. Každý rok a jeho zrozenci pak získávají vlastnosti konkrétního zvířete.
Aby toho nebylo málo, každé dvouletí je ve znamení jednoho z pěti živlů, a tak se nám Drak po vládou vody změnil ve vodního Hada. Drak je „jen“ okřídlený velký Had, tedy by se zdálo, že se v roce 2013 až tak moc nezmění – tvůrčí riziko se bude vyplácet i nadále. Ačkoliv se Had na rozdíl od vzletného Draka plazí po zemi, jeho energie vůbec přízemní není.  Had pod vlivem vody je nesmírně silný a navíc působí vznešeně. Je tedy důvod vyjít mu vstříc a snažit se přijmout za své jeho nejlepší vlastnosti. A jistě nejen pro tento rok, protože Had stojí i na počátku nové éry podle Mayského kalendáře. Vítejme tedy v nové epoše.


drak