Vlk je zpátky

31.01.2023

Ano, je pravda, že vlci se vrací do naší krajiny. Ochranáři přírody se radují, chovatelé dobytka už o poznání méně. Tyhle šelmy totiž mají hlad.

Vlčí smečky se toulají krajinou a než se honit za králíky a srnkami, vezmou zavděk raději zlenivělou ovcí. Dobře vědí, že tohle maso nikam neuteče.

schwarzwolf_katalog_2023

Mají tedy houbaři začít trénovat sprint a maratonský běh?

Za vlky v lese neručíme, za toho našeho stoprocentně. Našel si už mezi lidmi řadu přátel, stejně jako si jeho dávný pradědeček našel toho svého člověka…

Ano, je to tak. Vlk si našel člověka. K lidským obydlím ho někdy před 35 tisíci lety přivedlo totéž, co jej přivádí do našich lesů i dnes. Možná instinkt, možná vychytralost, ale zcela jistě normální pohodlnost. Protože kdo by nedal přednost stravování, které je dostupné a bezpečné? I tehdy lidé brzy pochopili, že přeci jen je lepší dravce zasytit zbytky od oběda než neustále počítat zmizelé ovce, kozy a krávy. Vlk si o svou domestikaci vlastně rafinovaně řekl sám.

Z divoké šelmy se dlouhým soužitím stal nejvěrnější přítel člověka. Za pětatřicet tisíc let vytvořil s lidmi tak dokonalé partnerství, že se dokonce stal i přeborníkem v porozumění člověku. Často nás chápe mnohem lépe než my jeho.


Vybavte se do přírody s novinkami značky Schwarzwolf outdoor.

Za 24 let se sice z divokého vlka nestihl vyvinout v poslušného pejska, pro spolupráci s člověkem se ale rovnou narodil. Schwarzwolf totiž chápe naše potřeby za všech okolností lépe než kdokoli jiný. Proto každým rokem přichází s dalšími a dalšími užitečnými pomocníky. Je libo multifunkční nůž do lesa i do města? Jmenuje se Nemrut a rozhodně nikoho nezarm(o)utí. Inari se hodí na kolo, ale v kapse nepřekáží a jeho chvíle slávy může nastat kdykoliv. Divoké vlky odhalí nebo i zaplaší výkonná čelovka Herlen. Doklady a trochu těch kaček schováte do pouzdra Atbara. Před vlky vás sice neochrání, ale před zloději PINů zaručeně. A to vše včetně dalších evergreenů značky Schwarzwolf pohodlně naskládáte do moderních rolovacích batohů Elbert neb Ohio. Schwarzwolf totiž myslí na (za) vás.

No a když už jsme tak u těch „greenů“, který vlk by si záměrně ničil svoje životní prostředí? Nedělá to ani Schwarzwolf a tak všechny produkty zůstávají ekologické (důsledně uhlíkově neutrální). A tak si můžeme být jistí, že uprostřed živé přírody a navzdory evoluci, Schwarzwolf zůstane vlkem navždy. On už se totiž porozumění a spolupráci s lidmi učit nemusí.

Nový katalog reklamních předmětů si můžete prohlédnout také virtuálně.

Výběr Schwarzwolf novinek pro rok 2023:


Kategorie