Pokročilé
vyhledávání
 

Vydejte se s námi na Route66

05.10.2010

Se jménem slavné „mámy“ severoamerických silnic se setkal asi každý. Vůni svobody a volnosti, která je s Route 66 spojována, je možné si užít i bez náročné cesty přes Atlantik. Se 3D předměty doslova „on the road“.

MapRout66A to je teprve začátek cesty, na které můžete své obchodní partnery (ale i sebe) vybavit praktickými předměty pro volný čas. Třeba si některé z nich vezmou s sebou na opravdovou velkou jízdu po zbytcích Route 66, a nezáleží na tom, zda z Chicaga do Santa Moniky na břehu Tichého oceánu nebo naopak. Feel the Freedom – to je oč tu běží.
Z hlediska historie je nějakých 84 let od zprovoznění ve své době nejmodernější a vlastně první skutečné dálnice na světě v roce 1926 jako mávnutí proutkem času. Mějme však na paměti, že jsme v USA, zemi s mladými dějinami. Vznik U. S. Route 66, jak se legendární silnice původně jmenovala, si vynutila bouřlivě se rozvíjející sériová výroba automobilů.
Máme říjen, a stojí tedy za připomenutí, že prvního dne tohoto měsíce v roce 1908 vyjel z Fordových závodů vůbec první sériově vyráběný automobil. Byl to slavný model T, hrdými Američany přezdívaný „plechová Líza“. Teprve rok po uvedení Route 66 do provozu byla výroba levných „téček“, jednoho kusu za cenu 300 USD, ukončena. Jistě i v nich se tak na západ země v době krize po nové dálnici mnohem snadněji přesouvali zchudlí farmáři z vnitrozemí, stejně jako v armádních vozech za 2. světové války vojáci do akcí v Pacifiku. Nelze zapomenout ani na sweet sixties, kdy se po Mother Road (tak ji nazval spisovatel John Steinbeck ve slavném románu Hrozny hněvu) vydaly zástupy mladých lidí do kalifornského ráje květin.
To už se nad původními bezmála 4 tisíci kilometry Hlavní třídy Ameriky, táhnoucími se napříč osmi státy, stahovaly mraky dalšího vývoje. Některé části silnice byly zahrnuty do nových dálnic a přestavěny, jiné zcela opuštěny. Opravdu? V polovině 80. let byl sice poslední úsek Route 66 oficiálně vyřazen z dálničního sytému USA, ale život se z Matky cest nevytratil, jen je jiný. Cyklisté a motorkáři z celého světa si na početnými sdruženími a dobrovolníky udržovaných úsecích staré silnice užívají původního ducha svobodné Ameriky a nikam na rozdíl od řidičů na nových dálnicích nespěchají. Obnovují se i historické reklamní tabule a stará dopravní značení, stejně tak si poutníci mohou dát kávu nebo steak ve znovuožívajících příjemných restauracích.
Nebo zastaví někde u silnice, vybalí piknikový koš Veldone a ugrilují nějakou dobrotu s grilovacím nářadím Desole? Možná jen tak na krátkou zastávku a kus řeči mávnou na další projíždějící dobrodruhy a zavdají si s nimi z nerezové lahvičky Pestige v pouzdru z kůže místního bourbonu či whiskey?

Možná své obchodní partnery k takové cestě dárky se značkou slavné silnice inspirujete. A možná si počkají na příští rok, kdy jim budete moci nabídnout i další dárky s logem Route 66 – cestovní sady a jiné praktické věci pro cestování a volný čas. Velká jízda přece teprve začíná…

Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag