Pokročilé
vyhledávání
 

Zlatý čas dárků pro firemní klientelu

19.10.2009

Tím časem je míněno právě období před Vánoci. Vyplývá to z výzkumu, který provedla POPAI před rokem. Firemní veřejnost je o Vánocích podle dotázaných obdarovávána ze 62 %!

Příznivý je i soulad skutečnosti a očekávání. Pouze o čtyři procenta méně respondentů by k této příležitosti dárky chtělo dostávat. Tedy zadavatelé dárků pro obchodní partnery – váš čas je tu! Pokud má vaše cílová osoba navíc kolem Vánoc narozeniny, máte další důvod k obdarování. Zástupci firemní veřejnosti při výzkumu sice uvedli, že dárek k narozeninám dostávají jen ze čtyř procent, ale jejich přání jej k té příležitosti obdržet je až třikrát vyšší! Stejný poměr je i v případě pozorností ke svátku. Údaje potvrzují trend personifikace dárků. Zákazníci z řad obecné populace od firem dostávají vánoční dárky jen z 24 %, ale stojí o ně dalších 10 %. Jistě je to dobrý důvod k zamyšlení pro firmy nabízející zboží a služby pro koncové spotřebitele.

Uvádíme graf příležitostí, při kterých dostává dárky firemní veřejnost. Nejčastěji, tedy v 64 % se jedná o darování v rámci obchodního styku. Zájem o příjem dárku při této příležitosti je ovšem o celých 26 % nižší. Z toho lze usuzovat, že obdarovávání v průběhu obchodního jednání je třeba pečlivě zvážit, neboť by mohlo být považováno i za nežádoucí formu nátlaku. To o Vánocích je situace mnohem příznivější, a proto by určitě bylo chybou ji nevyužít. V obecných závěrech výzkum potvrzuje zájem příjemců po originalitě a nápaditosti dárku, hledisko jeho ceny naopak ustupuje do pozadí.

graf_1

Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag