Pokročilé
vyhledávání
 

Cena za jeden reklamní zásah podle ASI

31.01.2012

V prvním e-zinu roku 2012 jsme po dvou letech nahlédli do nových dat zjištěných institutem ASI (Advertising Specialty Institute). Po prezentaci pořadí 3DR předmětů vlastněných cílovými skupinami ve velkých městech USA, Kanady, Velké Británie a Austrálie se nyní podíváme, jaké jsou v těchto zemích náklady na jeden reklamní zásah v porovnání s jinými druhy médií.

V závěru textu druhé statistiky jsme uvedli, že „cost per impresion“ (CPI) je u reklamních předmětů průměrně pouze 0,005 USD. Průměrný údaj protíná nejen druhy produktů, které výzkum roztřídil do 13 kategorií, ale také zmíněné čtyři státy. Tržně dominující USA se nacházejí spolu s demograficky i geograficky vzdálenou Austrálií na zmíněném „půlcentu“, zatímco Kanada se může chlubit nejnižší cenou – 0,004 USD. Pro daleko zajímavější číslo se přeneseme přes Atlantik do Velké Británie. Proti zemi javorového listu je zde údaj CPI dokonce dvojnásobný – 0,008 USD! Je to způsobeno hlavně rozdíly v cenách 3DR produktů a s velkou pravděpodobností nejde pouze o vyšší tržní cenu, ale také volbu hodnotnějších variant předmětů v rámci stejných komunikačních cílů.
V jednom z loňských e-zinů jsme uvedli informace o tom, zda si lidé vybavují inzerenta či značku prezentované různými médii. U vítězných reklamních předmětů jich bylo více než 80 %. Také s mnohem sofistikovanějším vybavením si služeb inzerenta jsou na tom reklamní předměty nejlépe: byly toho schopny  ¾ obdarovaných. V souvislosti s těmito údaji činí náklady na jeden reklamní zásah z reklamních předmětů v porovnání s dalšími médii snad nejvýhodnější reklamní nástroj. Nechme mluvit samotná čísla.  
Pozn.: internet má sice nižší CPI, ale vybavení si inzerenta či jeho služeb je méně než poloviční.

graf

Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag