Pokročilé
vyhledávání
 

Na malou 3DR je tu tampon

08.04.2019

Ve druhém díle seriálu o tiskových technikách se po sítotisku podíváme na další často používanou technologii – tamponový tisk. Darujete v rámci svých komunikačních kampaní psací potřeby, otvíráky, USB flash disky, klíčenky, přívěšky, zapalovače, magnetky, vizitkáře, krabičky, atd.? Nechte své logo promluvit tamponem!

Zatímco sítotisk je využíván na velké plochy – u nás do 450 x 350 mm! – tamponový tisk nabízí aplikaci o řád nižší, tedy do průměru 45 mm. Kromě jmenovaných předmětů se tedy hodí k potisku nápojového nádobí, popelníků, diářů, papírových tašek, peněženek, hraček, papírových tašek a většiny rozdávacích reklamních a dárkových předmětů. Tisknout jím je možné širokou škálu běžně využívaných materiálů, jakými jsou plasty, kovy, dřevo, sklo, keramika, karton, guma a další.

Na rozdíl od specifického sítotisku se u tampontisku jedná o tisk z plochy, podobně jako u jiných technik. Zde jde o nepřímý hlubotisk, kdy se barva nanese do formy motivu vyleptaného v ploché či rotační desce – tzv. klišé. Po setření přebytečné barvy stěrkou na nevyleptaných místech barvu odebere nosič v podobě silikonového tamponu a ten ji aplikuje na reklamní či dárkový předmět. S ohledem na vysokou elasticitu tamponu je možné tuto techniku dobře použít nejen na plochy rovné, ale se zakřiveními, výstupky, prohlubněmi i na plochy lomené, se strukturovaným, ne však hrubým povrchem (například textil). Tamponový tisk totiž umožňuje tisknout drobné detaily a motivy kreslené velmi tenkými čarami a na nevhodném materiálu by tyto přednosti nebyly zhodnoceny. Z řečeného vyplývá, že tato tisková technika se využívá především na menších předmětech, ale nutné je zvolit adekvátní velikost motivu s ohledem na rozměry jak tamponu, tak i předmětu. Jako příklad můžeme uvést psací potřeby, kde u potisku propisek, per, rollerů či tužek je optimálním řešením rotační tampontisk. Samozřejmě je možný potisk více barev – u nás celkem pěti – ale dá se říci, že nejlépe jsou výhody této techniky využity při běžném, jednobarevném potisku logem, sloganem, stylizovaným obrázkem či kontakty.

Jestliže je v naší nabídce možné sítotiskem aplikovat motivy u dvou tisíc položek, tampontiskem je to dokonce ještě o tisícovku více! V zásadě jsme výběr hlavního sortimentu uvedli, podívejme se tedy blíže na specifikaci uvedených tří variant tampontisku:

T1 – tampontisk bez balného, použití na plastové propisky, otvíráky apod.

T2 – tampontisk s balným, například psací potřeby s kovovým klipem, peněženky, klíčenky aj.

T3 – tampontisk se složitým balným, úpravou povrchu, dvousložkovou barvou. Jde o kovové předměty, PE a PP plasty atd.

Nesmíme zapomenout na historii tamponového tisku. Původně vznikl pro potisk ciferníků náramkových hodinek, ale ve druhé polovině 60. let minulého století se tato geniální tisková technika s ohledem na svou univerzálnost a nízkou cenu za jeden potisk i při malém počtu potištěných předmětů rozjela do světa. Dnes je využívána v mnoha průmyslových oborech, ale my zůstaneme u 3D reklamy. Na většinu té malé je tampon prostě to pravé.

 

Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag