Pokročilé
vyhledávání
 

Pojedeme rychle, je tu rok Koně!

03.02.2014

Právě 31. ledna podle čínského kalendáře začal novoluním nový rok, tentokráte ve znamení dřevěného Koně. Dřevěného? I tak je potřeba se připravit na pořádnou jízdu.

Pokud si někdo řekne, že dvanáct zvířat čínského horoskopu přece nemůže charakterizovat povahy všech lidí, ať dvanáctku vynásobí pěti živly – oheň, voda, země, kov a dřevo – a dostane šedesát základních povah. Každá se tedy opakuje právě až po šedesáti letech!

Tedy rok Koně. Existuje snad někdo, kdo by neměl rád jedno z člověku nejmilejších zvířat? Které si zaslouží spíše označení bytost? Krása koní a jejich služby lidem vedou jako nit dějinami i legendami, ale ty ponechme literatuře jiného typu. Nás opět bude zajímat vliv ročního znamení hlavně na komerční aktivity všeho druhu. Podobně jako v zakončeném roce Hada posilujme především vztahy. Zatímco Had je tvor ryze individualistický, Kůň má rád společnost a prognózy jsou tedy zřejmé: rozhodně se bude více dařit těm, kteří týmově spolupracují, ale také se spolu při různých akcích dokážou bavit. A co je důležité, na rozdíl od časů Hada není tabu požádat v novém roce o radu či pomoc. Ovšem pozor, podobně jako v rámci čínského „vloni“ ani „letos“ se nebude ctít neupřímnost. Kůň si ji pamatuje a odpouští těžko, navíc si ji rozhodně nezaslouží. Ten, kdo nabídne čestné zacházení a otevřenost, neprohloupí. Faleš a nepoctivost bude trestána kopáním či vyhozením ze sedla, což v rychlosti, kterou rok Koně přinese, může být velmi nebezpečné.

Překlad symboliky do řeči běžné tedy jasně říká, že seriózní firmy orientované na zákazníka (nikoliv na zisk za každou cenu) mají velkou šanci udržet své podnikání i v pokračující nelehké době. To samozřejmě neznamená setrvávat ve stereotypech, ale vášnivě se otevřít novým možnostem a nápadům a realizovat je. K tomu zase poslouží fakt, že Kůň je pilný a praktický, miluje účelnost, disciplínu a umí zacházet s hodnotami, tedy i s penězi. Na první pohled je jasné, že doba svědčí podnikání, ale při rychlosti Koně také platí, že bude potřeba štěstí a to přeje připraveným. Připravenost však může být k ničemu, pokud se projeví impulzivnost a náladovost Koně a ovládne nás nerozvážnost.

Samotný Kůň je totiž ohnivé znamení a raději nedomýšlejme, co vyvede se dřevem, pod jehož vlivem tento rok bude. Čekejme překvapení, výzvy, zvraty, skandály i konflikty a kdo k tomu všemu zaujme odvážný a upřímný postoj, od svobodného ducha Koně se jistě dočká odměny, dost možná i opravdového přátelství a lásky.

Ale žádný strach, dřevo v ohni Koně neshoří, spíše jeho energii znásobí. K rychlosti mu poskytne i potřebnou kritičnost a chladnokrevnost, zároveň i odvahu a vytrvalost. Máte touhy, přání a cíle, které jste roky odkládali? Právě nyní přišel ten pravý čas pro jejich uskutečnění, ať už jde o podnikání nebo cokoliv jiného.

Obecně se dá říci, že rok 2014 má být rokem změn a vyplatí se na ně rychle nabrat energii a vyrazit, protože změny budou jedinou jistotou a kdo zůstane stát, všichni koně mu ujedou. Což neplatí jen v roce Koně, ale vlastně vždy.

Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag