Pokročilé
vyhledávání
 

Schwarzwolf Outdoor uhlíkově neutrální

18.02.2021

Ale „jen“ uhlíkově. Schwarzwolf Outdoor je svou filosofií a produkty značka velmi pozitivní, ale aby je zákazníci mohli i nadále užívat ve zdravé přírodě, rozhodli jsme k tomu přispět tak, že jejich uhlíkovou stopu zcela vykompenzujeme.

Jako společensky odpovědná firma víme, že dlouhodobá prosperita je možná jen v celkově zdravém prostředí. CSR je běh na dlouhou trať a zahrnuje postupné, účelné kroky v ekonomické, sociální a environmentální oblasti. Opatření jsou to často náročná, ale kdo si s nimi dá práci, investice se mu vrací v podobě důvěry a loajality zákazníků, obchodních partnerů, institucí a v neposlední řadě v dobrém pocitu, a o ten přece jde v oboru reklamních a dárkových předmětů na prvním místě. To vše už známe, ale protože nám jde také o objektivní posouzení, pravidelně absolvujeme audit udržitelného rozvoje a společenské odpovědnosti u společnosti ECOVADIS, která nám za rok 2019 dokonce udělila stříbrnou medaili.

A jaké opatření jsme se tedy rozhodli zavést u produktů Schwarzwolf Outdoor? Není to nic snadného, ale Černý vlk si již 22 let dává jen náročné cíle. Ročně prodá na 150 000 kusů svého zboží a to už se vyplatí podívat se na to, jak kompenzovat vliv jejich výroby a dopravy na životní prostředí:

Podle metodiky celosvětové organizace EcoAct posuzujeme životní cyklus každého výrobku (Life Cycle Assessment - LCA) a jeho uhlíkovou stopu, vyjádřenou hmotným objemem CO₂. LCA řeší všechny kroky od těžby surovin, výroby energie pro produkt, jeho výrobu i přepravu, v úplném provedení také proces používání a likvidaci jako odpadu. Každý výrobek Schwarzwolf Outdoor včetně obalů rozčleníme na jednotlivé materiály, zvážíme a metodikou instituce EcoAct uhlíkovou stopu vyjádříme v objemu oxidu uhličitého.

Na řadu přichází jeho kompenzace ofsetovým programem a k tomuto účelu jsme se rozhodli pro optimální řešení formou sázení stromů. Spojili jsme s neziskovou organizací Sázíme stromy, z.ú. (www.sazimestromy.cz), která po celé republice koordinuje vysazování stromů a keřů. S úřady obcí a měst i dalšími majiteli pozemků k tomu vybírá vhodná místa, získává sponzory z řad firem a institucí a nakupuje sazenice od lesních a okrasných školek. Za pomoci již cca 12 tisíc dobrovolníků (i z řad sponzorů) už u nás vysázela více než 12 tisíc stromů a 11 tisíc keřů formou založení nových alejí nebo obnovy starých, úprav veřejných parků či dětských hřišť atd.

Ze suchozemských rostlin jsou to právě stromy, které z atmosféry díky fotosyntéze zužitkují největší objem oxidu uhličitého jako nejvýznamnějšího skleníkového plynu. Nejsme demagogové a jsme si vědomi, že bez oxidu uhličitého v atmosféře by na zemi nebyl život, jak ho známe. Ale svým malým dílem chceme přispět k tomu, aby nepřibýval do neúnosné míry a mohli jsme všichni dál užívat život. A to i s produkty značky Schwarzwolf Outdoor ve zdravé přírodě.

 Certifikát uhlíkových emisí

Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag