Pokročilé
vyhledávání
 

Sklo pro všechny letní akce

20.06.2019

Od grilování či pikniku s rodinou i přáteli, přes firemní párty a eventy pro zaměstnance nebo obchodní partnery, až ke koktejlům a zahradním slavnostem – všude je zapotřebí adekvátní nápojové nádobí. Mezi nimi mají nejvýsadnější postavení – sklenice.

Už před více než dvěma lety jsme sklenici nazvali aristokratkou nápojového nádobí. Jednalo se tehdy o volbu vhodných sklenic pro přípitky o svátcích v závěru roku. Z více než 60 položek všech možných druhů sklenic pro maximální požitek ze široké škály nápojů lze ale vybírat po celý rok a zvlášť v létě, kdy je pitnému režimu nutno věnovat zvýšenou pozornost.

Dnes se však zaměříme na sklenice pro nápoje, které termínu „pitný režim“ příliš neodpovídají, ale jejich rozumná konzumace k životu dospělých prostě patří. Koktejlová sezóna začíná a pro přípravu míchaných koktejlů a dalších letních drinků jsou tím pravým řešením sklenice značky Vanilla Season. Proti 12 položkám na konci roku 2017 jich je aktuálně v nabídce už 16. Na některé se podíváme a nabídneme pro ně i konkrétní recepty:

TUMAI – sada 2 sklenic na štíhlých nožkách, každá však o zcela mimořádném objemu 820 ml. Na párty si v nich lze představit i kvalitní točené pivo, ale ještě elegantněji v nich bude vypadat a hlavně chutnat míchaný nápoj. Co třeba léty prověřený a osvěžující Gin Tonic? Dno sklenice naplníme cca 10 kostkami ledu, nalijeme 3 dcl toniku a jeden až dva panáky ginu, nejlépe rovnou značky Beefeater. A teď pozor – přikrájíme salátovou okurku nebo řapíkatý celer, promícháme lžičkou a výslednou lahůdku podáváme s brčkem.

V našich zemích zavedený Beton lze povýšit na variantu Bitter. Předchozí recept lze v horkých dnech a večerech pozměnit i vyšší dávkou ledu, kterým sklenici zaplníme až k okraji. Vlít jeden panák Becherovky, doplnit tonikem, přizdobit plátky citrónu a provést zástřik speciálním hořkým bitter likérem KV 14 z Karlových Varů.

KIRIBATI – sada 4 sklenic (o objemu jedné 350 ml) buď na vodu, nealko nápoje, ale také na typ long drink. V jednoduché, transparentní a opět elegantní sklenici se bude vyjímat např. Campari Orange Passion: dva kousky pomeranče, lžička hnědého cukru, pomeranč lehce rozdrtit, aby se promíchal s cukrem, přidat ledovou tříšť, přilít panák Campari, dolít pomerančovým džusem a přizdobit dalším ovocem podle chuti.

DILAM – sada 6 skleniček, kde každá z nich je díky tónování jinou barvou originál. 60 ml objemu sice velké možnosti míchaných nápojů nenabízí, ale panák s přáteli na závěr vydařené akce bude jistě vítán. Každý si svou skleničku pozná a unikátní zaoblené dno umožní jejich veselý tanec po odložení.

Sklo je známo jako vedlejší produkt výroby kovů už z dob starého Egpyta a byli to jeho obyvatelé, kdo se perspektivní materiál naučili i zpracovávat. Ze skloviny vytvářeli tenká skleněná vlákna, kterými natěsno ovíjeli hliněnou formu. Výsledek opět zahřáli, vlákna se spojila a po vychladnutí a rozbití formy byla na světě nádoba sice jednoduchá, ale s nevšedním vzhledem. Významným posunem bylo vyfukování skla, které začalo výrobou skleněné trubice, kdy do jednoho konce řemeslník foukal a na druhém tvaroval ze znovu roztavené suroviny výrobek. Dodnes známou sklářskou píšťalu svět zná od prvního století př. n. l. No a modernímu trendu výroby transparentního skla bez výzdob a barvení, kde požitek záleží především na tvaru sklenic a hlavní hvězdou je nápoj, přesně odpovídají sklenice nejen značky Vanilla Season, ale také všechny další.

A přípitek? Na krásné léto!


Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag