Pokročilé
vyhledávání
 

Šťastných 7 z Francie pro šťastné a veselé

30.11.2017

V předvánočním a předsilvestrovském období je fenomén obdarovávání zcela mimořádný. Jděme ale raději cestou kvality než kvantity. Připít si na šťastné a veselé a dobrý nový rok francouzskými víny, dovezenými přímo námi a doporučenými našimi sommeliéry, je zárukou hodnotného požitku určitě.

Mezi sedmi víny najdeme pět směsí, či správněji kupáží (cuvée), vycizelovaných ze základních složek do jedinečných vín. Do plného počtu zbývá jedno šumivé víno a na závěr opravdové šampaňské CHAMPAGNE CHARLES CLEMENT z oblasti – jak jinak než Champagne.

Že vínu rozumíme, jsme jistě prokázali už před více lety v rozhovorech s iMisommeliéry. Víno má v našem sortimentu vždy důležité místo a to se týká i aktuální nabídky více než 600 položek vybraných k Vánocům, kde vína pro své obchodní partnery a další důležité cílové skupiny najdete v rubrice Sady a dobroty. Devatenáct vín stojí jako samostatné dárky vedle třiceti sad pochoutek s víny.

Představme si exkluzivní sedmičku francouzských vín, která je vám v naší vinotéce k dispozici v průběhu prosince až do vyčerpání zásob:

LES COMBELLES ROUGE VIN BORDEAUX AOP

DOMAINE DE LA CROMPE FOUGE BIO COTES RHONE VILLAGE AOP

CHATEAU LA GRAND CROIX ROUGE BORDEAUX AOP

BRUT BLANC DE BLANCS – francouzské šumivé víno z oblasti Bordeaux

CHATEAU GRANDS BERARDS ROUGE BORDEAUX AOP

FONT-DESTIAC ROUGE VIN BORDEAUX ST EMILION AOP

CHAMPAGNE CHARLES CLEMENT – francouzské šampaňské z oblasti Champagne.

V přetlaku vín z mimoevropských významných vinařských oblastí si francouzská vína i nadále zachovávají svoji výjimečnost. Žádná země ve vinařském oboru s Francií nemůže soupeřit, koneckonců, do světa za oceány se pěstování a zpracování vinné révy dostalo hlavně z Francie. Na její území dorazilo už v 6. století před naším letopočtem a v jižní Francii vinařství později podporovali i Římané. Stejně jako u nás se slavný keltský kmen Bójů věnoval výrobě piva, ve Francii se o rozvoj vinařství zasadili jejich příbuzní Galové. O bouřlivý wine-boom se tam později zasloužily mnišské křesťanské řády, ovšem v obdobích po francouzské revoluci byly vinice ve velkém stiženy chorobami. Týkalo se to především dnes opět slavných vinařských oblastí Bordeaux a Champagne, z nichž pochází nabídka naší „sedmičky“. Opravdovou vinařskou renesanci Francie zažila po 2. světové válce.

A kdy svět spatřil první šumivé víno? Událo se to – jak jinak než ve Francii - na sklonku 17. století, stejně jako o něco dříve v této zemi bylo víno destilováno na brandy a posléze vznikl armaňak a jeho mladší příbuzný koňak, oba samozřejmě vázané názvem pouze na kraje svého vzniku.

Pokud se ke koupi vína rozhodnete v době, kdy nabízených sedm francouzských vín už nebude k dispozici, stále u nás zastihnete hlavně tradičně vynikající vína z Moravské vinařské oblasti. iMisommeliéři jsou vám ve výběru k dispozici.

Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag