Pokročilé
vyhledávání
 

Tak opravdu na zdraví!

10.12.2020

Obligátní přípitek „Na zdraví!“ získal v tomto roce silnější obsah. Končí rok 2020 a v jeho posledním měsíci si budeme připíjet zřejmě více než v předchozích. Tedy - darujte svým obchodním partnerům kvalitní víno.

Hned na začátku se musíme omluvit, protože text o víně jsme v Aktualitách uvedli naposledy v říjnu 2016 – Vina vína. Od něj se můžete dostat až k 10 let starému rozhovoru s našimi sommeliéry, kteří už tehdy byli zárukou, že si vyberete opravdu kvalitní víno. Nestihli jste v hektické současnosti zajistit vánoční dárky pro obchodní partnery? Víno je - když ne rovnou ideální - tak optimální řešení rozhodně!

Podívejme se na nabídku podrobněji:

Vína rodinného vinařství Valentin Bianchi jsou pojmem. Lokalita leží v Argentině na východním úpatí And, je tak chráněna před vlhkými vichry Tichého oceánu, révě nehrozí plísně a dostatek slunce spolu s půdou bohatou na minerály i voda z ledovcových řek jsou zárukou mimořádných vín. Jmenujme alespoň Cabernet Sauvignon, exkluzivní suché červené víno pro znalce, jehož výrobou se rodina zabývá už od roku 1928.

Vinařství Waldberg - jako zástupce vinařské oblasti Morava a konkrétně Znojemské vinařské podoblasti - se věnuje produkci menších šarží především jakostních přívlastkových vín a jeho historie sahá až do druhé poloviny 18. století. Tehdy byl řádem premonstrátů pro výrobu vína zbudován monumentální pozdně barokní pískovcový sklep o délce 250 metrů a právě odtud Vám dodáme některá vybraná vína, jako např. Svatovavřinecké Rosé 2019, kabinetní polosladké.

Ve stejné vinařské podoblasti se nachází Vinné sklepy Lechovice. S Vinařstvím Waldberg mají společného zakladatele – klášter premonstrátů v Louce u Znojma. V Lechovicích se vinný sklep v zámecké zahradě začal budovat už v roce 1723 a dokončen byl až o 114 let později! Ze sklepa o stálé teplotě 12 °C Vám nabízíme několik lahůdek, např. polosladké Rulandské bílé 2018, pozdní sběr.

Seznamte se prosím i s dalšími víny a zavolejte svého account manažera.

Mluvili jsme o historii, ale nejvzdálenější stopy zpracování vína v českých zemích sahají zřejmě až ke Keltům, kteří do značné míry zvládali oba nejrozšířenější nápoje s obsahem alkoholu – víno a pivo. Prokazatelně však na naše území dopravili vinnou révu až římští vojáci ve 2. století n. l., a to při rozšíření římské říše k Pavlovským vrchům na jižní Moravě. Pěstovat ji začali na jihozápadních svazích masivu, a pokud hledáme začátek slavného vinařství na Moravě, jsme u cíle. V samotných Čechách má vinohradnictví kratší historii. Svatá Ludmila s manželem knížetem Bořivojem nechali v 9. století n. l. sázet v okolí Mělníka první vinice a i laik tedy ví, po kom nese jméno slavné mělnické známkové víno. Se středověkem u nás sílily šlechtické rody i církevní řády a s nimi se rozvíjelo také vinohradnictví, ovšem základ moderního vinařství v českých zemích položil až Karel IV. svými nařízeními o zakládání vinic a dovozem skvělé révy z Francie.

Tak tedy – opravdu na zdraví! Jak jinak, než s vínem.


Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag