Pokročilé
vyhledávání
 

Vina vína

24.10.2016

Reklamní gastronomii se v aktualitách věnujeme významně, jak si i zaslouží. Její perlou – vínem - jsme se dříve zabývali hlavně v souvislosti s našimi sommeliéry a cizelovanou nabídkou kvalitních vín. Tak proč tedy Vina vína? Dozvíte se na závěr.

Z dřívějších článků zmíníme jeden, od něhož vedou formou odkazů stopy k nejstarším, včetně tří rozhovorů s našimi sommeliéry. Jmenuje se stručně Víno… a spolu s dalšími je důkazem, že nás tento nápoj prostě baví a snažíme se mu i stále více rozumět.

A protože máme v souvislosti s ním také co nabídnout, v rubrice Sezónní hity jsme sestavili speciální předvánoční kolekci s názvem Víno. Jejím základem jsou vybraná vína z moravské  vinařské oblasti, konkrétně z vinařství Waldberg a Žabičce, spolu s produkty francouzských a korsických lokalit. A protože s tématem souvisí i konzumace lahůdek a pochutin, druhou početnou komoditou v kolekci jsou jejich sady, a to s převážně španělskými a italskými víny. Doplňkem jsou i dvě sady číšnických nožů a zátek, balené v dárkových krabičkách.

Víno je zvláště v současné době, kdy firmy a instituce řeší dárky k Vánocům pro své zaměstnance, zákazníky a obchodní partnery, skvělou volbou - snad neexistuje sváteční stůl, kde by víno nemělo své místo. Vánoce jsou i časem dalších lahůdek a pochutin, a pokud váháte nad nabízenými sadami, můžete tu svou s vybraným vínem jako manažerský dárek sestavit z další rubriky Sezónních hitů, kterou jsou Dobroty.

Kultura vína souvisí s dalšími předměty, jakými jsou například karafy a dekantéry na provzdušnění, případně k oddělení usazených sedimentů u starších vín. Pro opravdu jedinečný požitek z bílého a červeného vína nebo i sektu vám nabízíme sklenice z kvalitního skla Bohemia Crystal ze sortimentu značky Vanilla Season.

Z hlediska historie jsou známy rozepře mezi příznivci vína a piva, který z obou nápojů je starší. Logicky to musí být víno, protože ačkoliv k neplánovanému zkvašení hroznů nebo obilí mohlo dojít ve stejné epoše, pivo - tak jak ho známe - se vaří a to jako první dělali zřejmě Sumerové ve 3. tisíciletí př. n. l. To první zdokumentovaná výroba vína je známa z doby o tisíc let dříve v Arménii.

Na našem území ho pěstovali a vyráběli již staří Keltové, ale první vinařský boom nastal s příchodem Římanů na jižní Moravu ve 2. až 3. století n. l., kdy sem přinesli nové odrůdy ze Středomoří. Do Čech révu dopravil o více než tisíc let později Karel IV. a české země jsou tak na severní hranici vinařské mapy Evropy. Díky drsnějším klimatickým podmínkám jsou zdejší vína svérázná, chuťově vytříbená a v zahraniční konkurenci u nás velmi úspěšná.

A jaká je tedy vina vína? Že je nám s ním dobře. Tedy pokud se to s jeho konzumací nepřežene, což si tento ušlechtilý nápoj nezaslouží.

Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag