Víno…

24.09.2012

Ve 3D news a v e-zinu se touto dobou pravidelně věnujeme Vínu. Vymyslet pokaždé nový a zajímavý titulek k článku o nejušlechtilejším nápoji není snadné. Tentokrát tedy stručně Víno…

Ve třech tečkách je ukryt příběh, který s Vínem prožívá po svém každý milovník tohoto zázračného nápoje. Podobně jako v rok starém textu jsme s respektem a láskou několikrát i nyní psali Víno s velkým V a věříme, že nám dále odpustí jen „v“.
V článku jsme zmínili, že iMi Partner předloni navýšil proti roku 2009 prodej vína. Stejně tomu bylo i vloni v porovnání s rokem 2010. Také letos firemní znalci sommeliéři vybírali do nabídky hlavně podle kvality a novou sestavu „TOP iMi Wine“ jsme vám již představili v rámci Vánočního katalogu. Celkem 19 výjimečných vín sedmi vinařství z Moravské oblasti doplňují dva unikátní tituly z Itálie a Španělska a také tři šumivá vína se značkou Proquin. Právě toto vinařství, ověnčené mnoha cenami, je již proslaveno svými sekty, vyráběnými klasickou ruční metodou kvašení v láhvích. iMi Partner do trojice šumivých vín vybral Petronilla Muscat Cuvée, Stephanus Riesling sekt Brut a Matthias pinot-chardonay sekt Brut a pokud pro sebe či své obchodní partnery hledáte mimořádný sekt pro přípitek k Novému roku či při jiné výjimečné příležitosti, nabídku máte před sebou.
Rodina Prokešů se může pochlubit i sektem Benediktus, který byl oficiálně podáván při návštěvě papeže Benedikta XVI. v Čechách. Přírodně polosuché šumivé víno, stoprocentně z odrůdy Tramín, získalo stříbrnou medaili na AWC Wiena v roce 2010 a v tomtéž roce u nás tři korunky v soutěži Král vín. Proquin se spolu se sekty specializuje na tichá mešní vína, ale nebrání se ani atraktivním zajímavostem, jakými jsou malé a velké láhve sektu, od S. Beniamino s obsahem 0,125 l přes Magnum (1,5 l) až po mocného vládce Nabuchodonosora s 15 l sektu.
Představme ještě tři vinařství, která jsou v nabídce nově (spolu s již tradičními vinařstvími Réva Rakvice, Waldberg, Vladimír Tetur a Proquin) a alespoň jeden produkt od každého. Stále populárnější růžová vína jsou mimo jiné zastoupena Frankovkou Rosé 2011 z vinařství Hnánice. Polosuché víno pochází ze Znojemské podoblasti, konkrétně z trati Fládnická a labužník v něm objeví vůni s tóny jahod a malin, s pikantní kyselinkou v závěru.
Sauvignon 2011 je suché bílé víno z produkce vinařství Víno Hruška, z trati Vinohrádky v obci Blatnička ve Slovácké podoblasti. Chcete, aby vám víno připomínalo angreštovou až černorybízovou marmeládu a zralé ovoce? Jste na správné adrese.
Vinařství Rajhradské Klášterní se v nabídce iMi Partner pochlubí vedle dvou dalších vín suchým, sytě červeným Svatovavřineckým 2011. Má ovocnou vůni naložených višní a roste na trati Bediční hora v obci Dolní Kounice.

Vánoce, Silvestr a Nový rok jsou ty pravé svátky k přípitkům a ke sváteční „konzumaci“ opravdu kvalitních vín. Už jen zbývá se pro ně obrátit na obchodní manažery společnosti iMi Partner nebo přímo na její zkušené odborníky sommeliéry.