Víno? Víno!

01.11.2011

Oblíbenost Vína jako dárku stoupá. Počet klientů, kteří využili naši nabídku vína stoupl v loňském roce na 80 a společně s tím jsme zaznamenali nárůst prodeje Vína na 224 %! oproti minulému období. Určitě je to i tím, že Vínu věnujeme odpovídající pozornost, zejména při výběru kolekce a při jeho prezentaci.

Velké „V“ volíme záměrně, protože Víno si je zaslouží. Tento ušlechtilý nápoj lidstvo provází od starověku a je-li užíván přiměřeně a kultivovaně, přináší radost, potěšení a samé příjemné zážitky. Národ, na jehož území se vínu daří a žijí zde schopní a pracovití pěstitelé, má o velký důvod navíc ke štěstí. Jižní Morava nepatří v Evropě k největším vinařským oblastem, ale produkty nabízí zcela mimořádné! Jako společnost se sídlem v jihomoravské metropoli máme tedy přímo povinnost vám je nabídnout, a proto jsme z těch mimořádných vín vybrali ty nejlepší.
Náročná degustace proběhla uprostřed léta. Během ní zodpovědná a kvalifikovaná hodnotící komise vybrala z více než 50 vín přes dvě desítky „TOP iMi Wine“. Podobně jako vloni nebylo vodítkem rovnoměrné zastoupení čtyř podoblastí, ale produkty samé se zohledněním všech, tedy i cenových požadavků ze strany zákazníků.
V naší nové nabídce došlo k několika změnám ve vinařstvích, od kterých aktuálně odebíráme vína. Letos jich je pět, jde o skutečné špičky v oboru a od každého představíme jeden produkt.

pozdní sběr zastupuje Vinařství Přítluky, s.r.o. Jde tedy o přívlastkové víno, bílé, polosuché, z viniční trati Hora Šejby v obci Boleradice z velkopavlovické podoblasti. Výrobce uvádí tuto charakteristiku: „Velmi příjemné a svěží víno s typickou intenzivní vůní a chutí, připomínající čajovou růži a fialky. V chuti plné, kořenité a extraktivní s nižším obsahem kyselin.“

je produktem Vinařství Waldberg Vrbovec, s.r.o., které tuto odrůdu pěstuje na dvou ze svých osmi tratí ve znojemské podoblasti – U Sklepů v obci Dyjákovičky a Dívčí hora ve Chvalovicích. Toto bílé, polosladké víno má u nás stále vzácné značení VOC (víno originální certifikace). Vychází z apelačního systému, který se vztahuje k místu původu hroznů a uděluje je MZ ČR.

z Vinařství Vladimír Tetur. Je jedním ze čtyř kabinetních vín tohoto vinařství z Velkých Bílovic, které leží ve velkopavlovické podoblasti. Druhem tiché, polosladké víno získalo stříbrné ocenění na největší světové soutěži AWC Vídeň. Není co dodat.

patří do široké nabídky společnosti Réva Rakvice, s.r.o. Ten, kdo má rád víno „barvy tmavě rubínové, svěží vůně květin, příjemně pitelné s chutí zralých hrušek, borůvek a třešní“ je u tohoto vína z viničné trati Růženy obce Hustopeče ve velkopavlovické podoblasti na správné adrese. Zvláště pak popíji-li je k vepřovým nebo hovězím specialitám, k zabíjačce nebo ke zvěřině.

klasicka-sumiva-vina_1Na závěr nabídky jsme ponechali lahůdku v podobě klasických šumivých vín, které se budou hodit i pro slavnostní chvíle na závěr roku. Rodové vinařství PROQIN s.r.o. má v názvu zkratkovou slovní hříčku – PROKeš + VINařství. Otec František a synové Martin a Kamil Prokešovi vyrábějí vína v menších šaržích a specializují se právě na ručně vyráběná šumivá vína. Víte, co je sabráž (francouzsky sabrage?). To vám při návštěvě a degustaci ve Velkých Němčicích rád předvede Kamil, který je v této disciplíně mistrem České republiky (viz odkaz).

Ve víně je pravda a tou také je, že víno je víc než reklamní předmět: je to dárek, který má duši a opravdu potěší každého. Takže na zdraví a ať příjemné časy s vínem pokračují.