Udržitelné reklamní předměty?

05.05.2022

Slova matou. Znamená snad Udržitelnost takovou váhu reklamního předmětu, kterou ještě udržíme v jedné ruce?

To by ale udržitelné mohlo být kdeco… 

Poradíme se. Co na to Wikipedie?

„Udržitelnost je schopnost biologických systémů udržovat diverzitu a produktivitu na dobu neurčitou. V širším kontextu je udržitelnost vytrvalost systémů a procesů.

Udržitelnost je definovaná v kontextu lidské civilizace jako praktická schopnost uspokojit základní potřeby dneška bez kompromitování schopnosti budoucích generací uspokojit jejich základní potřeby a udržet jejich životní úroveň. Udržitelná společnost musí být vystavena tak, aby její životní styl a podnikání nebyly v rozporu s inherentní schopností přírody udržet život.“

Aha? Pomohlo?

Zkusme to jednodušeji. Co třeba zodpovědnost vůči životnímu prostředí, aby tu mohly žít i další pokolení šťastných a spokojených lidí.

Vyřeší tedy problém ekologické reklamní předměty k jejichž výrobě byly použité přírodní nebo recyklované suroviny? Nahradit plasty biologicky šetrnějšími materiály jistě může životnímu prostředí ulevit. Poté, co takový předmět doslouží.

Dřevěná propiska s blokem z recyklovaného papíru nebo taška z recyklovaných PET lahví, poslouží úplně stejně jako jejich umělohmotné alternativy. Ale co když potřebujeme, aby reklamní předmět plnil funkce, které z přírodních nebo recyklovaných materiálů vyrobit nejde?

Pak je třeba přírodě vrátit vše, co si od ní vezmeme a odebrat z ní to, co naší činností vzniklo. Potřebujeme jen generátor kyslíku a čističku na oxid uhličitý.

Takový generátor se jmenuje STROM!

Proto sázíme tyhle úžasné organizmy, které umí eliminovat následky naší činnosti. U všech produktů značek Schwarzwolf a Vanilla Season umíme přesně spočítat ekologickou zátěž vzniklou při výrobě i dopravě pro každý jednotlivý kus. A kompenzovat ji vysazením odpovídajícího množství stromů.

Sázení stromů - jaro 2022 - Jasinov

Chovat se ekologicky, znamená chovat se zodpovědně. Proto rádi prodáváme dárky, které vydrží. Které jsou praktické, udělají radost a zaručí, že je bude někdo používat. A když ne on, tak ho někomu věnuje.

Smysluplný dárek neskončí v koši a používá se co nejdéle. Udržitelnost znamená udržet na živu naši planetu. Mohlo by to jít i tak, že udržíme na živu věci, které vyrobíme.Tipy na ekologické dárky: