Pokročilé
vyhledávání
 

Župan – komfort do zimy i léta

05.02.2020

Lázeňská sezóna ve většině našich lázní začíná v květnu, ale už nyní je dobré si zkontrolovat a obnovit vybavení. Pomozte svým obchodním partnerům a darujte jim nepostradatelný oděv – komfortní župan. Toto speciální oblečení a jeho název mají i zajímavou historii.

Tak tedy župan. Pro třiatřicátý díl komoditního seriálu jsme si co do počtu položek vybrali popelku, která se kvalitou a způsobem použití rázem změní v princeznu.

Bavlněné (i z česané bavlny), fleecové, z coral fleece, walk froté, z venku velur – uvnitř froté, z mikrovláken, s kapucí, šálovým límcem, luxusním lemováním, s hedvábnou dekorací, s certifikátem OEKO-TEX, ve wellness sadě s žínkou, ručníkem a bačkorami, některé ve více barvách, pánské, dámské, unisex, dětské, několik položek značky The One , …

Na obdarování kvalitními župany – nejlépe s výšivkou motivu Vaší společnosti - nemusíte čekat do počátku léta, koneckonců lázně a wellnes jsou v provozu i v této klimaticky drsné roční době. Po sprše nebo koupeli neprochladnout, to je, oč tu běží. Župany jsou vyráběné z účinných savých materiálů, a když se obléknou po utření ručníkem, rychle tělo dosuší a i v případě, že interiér není dokonale vytopen, je člověku teplo. S ohledem na pohodlnost lze v županu trávit následný zbytek večera, tedy pokud nečekáme méně osobní návštěvu. Župan však kdysi býval oděvem společenským. Vypadal ale jinak a podobal se luxusnímu domácímu kabátu, který měl návštěvám demonstrovat blahobyt. V současnosti je ten správný župan spíše dress code právě do welllnes, lázní a bazénů. Dívky a ženy, jež v nich dnes v bikinách odhalují své postavy, byly v Evropě ještě v 18. století povinny nosit koupací šaty zahalující prakticky celou postavu, ale ve století následujícím už měly dvoudílné úbory. Bikiny? Samozřejmě ne, šlo o kalhoty ke kotníkům a – ke kolenům župany!

Původně se župan vyráběl z hedvábí a tak se dostáváme k jeho nejvzdálenější historii, kam jinam než do Říše středu. Z obrazů i z filmů vidíme, že luxusní oděvy podobné županům nosily tamní vyšší společenské vrstvy. Samotný český název pochází z italského slova giuppone, případně francouzského jupon a ty zase z arabského gubbah - bavlněného oděvu s dlouhými rukávy. Župan se Evropou začal rozšiřovat s nastupujícím vrcholným novověkem díky prohlubujícím se obchodním kontaktům s Orientem. Luxusnímu oblečení ze vzácných cizích textilií dal samotný král Ludvík XV. dokonce postavení oficiálního oděvu pro dopolední audience.

Vraťme se ale do praktické současnosti. Český start-up nedávno vyvinul nehořlavý a na principu adiabatického odpařování zároveň ochlazovací materiál. Budou se z něho vyrábět speciální evakuační župany, ve kterých lidé budou moci odolávat až 15 minut žáru např. v hořící budově. Ještě o několik let dříve české firmy ve spolupráci s libereckou Technickou univerzitou vyvinuly speciální froté tkaninu, která spojuje oba hlavní požadavky na kvalitní župan – skvěle saje vodu a současně hřeje.

Zkrátka – župany mají výjimečnou minulost, současnost i budoucnost. Včetně těch ve znamení 3DR pro Vaše obchodní partnery.


Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag