Pokročilé
vyhledávání
 

Když oděvy fungují…

12.05.2017

Reklamní textil z funkčních materiálů je stále populárnější. Proč se jim vlastně říká funkční? Reagují na vnější prostředí a oděvy z nich vyrobené nabízejí ve výsledku komfort při běžném použití i při vysoké fyzické námaze. Zvláště u oděvů prvních vrstev nošených přímo na těle – prádlo, tričko, polokošile – je to nanejvýš žádoucí.

Jde o materiály hlavně syntetické, kde má vlákno předponu mikro. Vyrábějí se většinou z polyetylenu a polypropylenu, pro lepší ohebnost se přidává i lycra a v zájmu vyšší termoizolace mohou být vlákna i dutá. Průřez převažuje kulatý či oválný, protože jeho členitost (např. hvězdicovitý) má na funkčnost vliv minimální. Vždy hlavně záleží na materiálu a struktuře tkaniny.

Tloušťka mikrovlákna je tedy v milióntinách metru, ale v textilním průmyslu se používá zcela jiná jednotka. Jedná se o tex, který vypovídá o jemnosti materiálu: představuje její tzv. délkovou hustotu a 1 tex udává přízi o hmotnosti 1 miligramu na délku 1 metru vlákna.

U syntetických textilií se užívá desetina texu, tedy dtex a mikrovlákna jsou ta, která jsou jemnější než 1 dtex.

Od čísel a jednotek se přesuneme k záživnějšímu tématu – k historii. Pamětníci si určitě vzpomenou na chvíle, kdy si před fyzickou aktivitou oblékali příjemné bavlněné tričko, ale i na diskomfort při odpočinku ve vlhku. Odvádění potu do vnějších vrstev a zachování těla v suchu při zimních sportech bylo v 70. letech minulého století cílem dvou Švédů – Anderse Bengtssona a Sten-Sture Johanssona. První z nich materiál vymyslel a odzkoušel, druhý v roce 1977 pak založil firmu na výrobu oblečení z něj a letos tak sportovní svět oslaví 40. výročí zahájení průmyslové výroby funkčních oděvů.

Dodnes vzniklo nepřeberné množství značek, které textilní výrobky z mikrovláken nabízejí. Letos oslaví osmnáctiny značka Schwarzwolf Outdoor, pro níž jsou textilní výrobky z funkčních a směsových tkanin jednou z pěti kategorií předmětů pro outdoor, sport a aktivní relaxaci. Každoročně se v novém katalogu objeví několik novinek, které buď nahradí starší produkty, nebo jsou potřebným doplňkem zavedených. Novinky samozřejmě zařazujeme i průběžně a nyní představíme tři právě z kategorie funkčních triček a polokošil:

Schwarzwolf Rila - funkční tričko v pánském a dámském provedení, symbolicky pojmenované po nejvyšším balkánském pohoří Rila v Bulharsku. Je však určené nejen pro náročný outdoor a sport, ale vzhledem ke střihu s krátkými raglánovými rukávy a k elegantním, kontrastním linkám také k běžnému nošení. Logo Schwarzwolf je decentně umístěné za krkem, tričko má pro ještě komfortnější nošení ploché švy a funkčnost je zajištěna rychleschnoucím a na dotyk příjemným materiálem ze 100% polyesterového mikrovlákna v bílé, modré či tmavošedé variantě.

Schwarzwolf Palisade - pánská i dámská polokošile má zapínání na dva knoflíky a logo značky opět umístěné za krkem. Rychleschnoucí 100% polyester s UV ochranou a trendy provedení s více elegantními detaily a ve třech barvách k výběru činí z Palisade vhodnou součást oblečení například i na golf.

Schwarzwolf Maladeta - i na tenis se hodí polokošile Maladeta, vyrobená ze směsového materiálu DryNcool. Od těla pot odvádí 70 % tkaniny z polyesterových vláken dále do 30 % jemné a hladké bílé bavlny. Střih a decentně elegantní detaily z této polokošile dělají velmi módní a zároveň komfortní záležitost.

Letní sporty všech druhů mají díky nabídce funkčních triček a polokošil zelenou! 

Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag