Na vlnách Hvězdy 3D reklamy

01.06.2016

10. května 2016 se na veletrhu ReklamaPolygraf v pražských Letňanech tradičně vyhlašovaly výsledky soutěže reklamních a dárkových předmětů Hvězda 3D reklamy, v pořadí už 16. ročníku. Proti loňsku naše společnost opravdu jako na vlně zaznamenala nárůst počtu ocenění.

Hned na začátku zmíníme podstatnou změnu v soutěži: od letošního ročníku oficiálně převzala od Asociace 3D reklamy produkci H3DR organizace POPAI CENTRAL EUROPE. První ročník v její režii, v němž 24 soutěžících přihlásilo 55 prací, se vydařil a do dalších přejeme hodně štěstí.

Nyní zhodnotíme trendy soutěže. Stále zkušenější přihlašovatelé zasílají do Hvězdy 3D reklamy práce, které opravdu mají šanci na umístění a porotě tak připravují velmi nelehké rozhodování. H3DR - jak hlásá úvod propozic – je přehlídkou toho nejlepšího, co bylo na trhu reklamních a dárkových předmětů v předcházejícím roce realizováno. Neotřelé nápady, vysoce kvalitní provedení, více použitých tiskových technik, chytrý a vkusný up-cycling materiálů, stále vyšší podíl ruční práce, hi-tech fenomén, nové barvy… A také snaha vytvořit předmět jako nevšední sběratelskou lahůdku, která v pověstném koši rozhodně neskončí a její sdělení bude působit dlouhodobě a zvyšovat loajalitu k dárci.

Tyto zmíněné trendy přísně dodržuje i společnost iMi Partner. Tak tedy na vlnách H3DR. Vrchol té naší nastal v roce 2013, kdy jsme se stali držitelem nejvyššího ocenění Absolutní vítěz a k tomu získali dalších pět umístění, včetně dvou prvních. Vynikající úspěchy s prvními místy následovaly i předloni. Vloni jsme získali tři třetí místa, kterých si ovšem stále velmi ceníme.

No a letos slavíme vzestup a dokonce (podobně jako v roce 2014 a 2015) byl letošní ročník ve znamení šťastné sedmy: zaznamenali jsme sedm úspěchů – čtyřikrát místo druhé, jedno třetí a dvě nominace. Pojďme si tedy celkem osm přihlášených předmětů představit:

DŘEVĚNÉ OZDOBY ORION - klient potřeboval navrhnout produkty k vánočním čokoládovým kolekcím. Předmět měl mít tradiční téma, České Vánoce. Bylo navrženo mnoho různých produktů, převážně z přírodních materiálů. Po mnoha výběrech a vzorování vyhrály dřevěné ozdobičky na zavěšení ve dvou mutacích (andílci + zvonečky, ryby + ozdoby). Soutěžní kategorie: Volná kategorie 2. místo.

JADERNÁ ELEKTRÁRNA DUKOVANY 1985-2015 - kreativní dárek pro významné návštěvy elektrárny v roce výročí. Vysokoprocentní hořká čokoláda z ecuadorských kakaových bobů bez přidaných vylepšujících látek. Soutěžní kategorie: Reklamní gastronomie.

JOJO ŽÍŽALKY - v zadání bylo vymyslet produkt do letní spotřebitelské soutěže „kup a dostaneš“. Zaměřeno na cílovou skupinu děti. Klient navrhoval nafukovací míče. Nechtěli jsme, aby byl produkt běžně dostupný a tak bylo navrženo několik nákresů různých tvarů nafukovacích předmětů a možného použití (her). Zvítězila dlouhá žížala na plavání, ale vhodná i pro mnoho dalších letních her jak pro děti, tak celou rodinu. Soutěžní kategorie: Reklamní a dárkové předměty pro sport, hobby a volný čas – 3. místo, Kategorie ročníku – věrnostní programy – nominace.

KŠILTOVKA CHANCE - zajímavě řešená kšiltovka, kombinace potisku a výšivky a potisku spodní části kšiltu. Vše v barvách klienta. Soutěžní kategorie: Využití 3DR v rámci komunikačního mixu.

MEDOVINA S PEČETÍ - klient požadoval vánoční dárky VIP partnerům. Chtěl rozesílat pohlednice na téma Zaklínač 3 (populární počítačová hra – produkt zákazníka) a k tomu přidávat nějaký alkohol. Aby byl alkohol něčím zajímavý a jiný, domluvili jsme se s klientem na medovině, která na sobě bude mít zavěšenou keramickou pečeť se znakem PC hry Zaklínač 3. Do pečeti bylo potřeba dostat složitou grafiku této hry. Medailon je vyráběn ručně a grafiku bylo nutné upravit tak, aby bylo možné medailon vůbec vyrobit. Nejprve se vzhledem ke složitosti grafiky a mnoha stínování medailon zcela rozpadal. Museli jsme udělat další úpravy a zhotovit razítko s motivem k výrobě pečeti. Po mnoha peripetiích se nám podařilo zdárně dokončit medailon, který měl na medovině u VIP klientů velký ohlas. Soutěžní kategorie: Reklamní gastronomie – 2. místo.

MULTIFUNKČNÍ ELASTICKÝ PÁS S KAPSOU RAVIK - elastický nepromokavý pásek Schwarzwolf s pružnou kapsou a karabinou, se zapínáním na voděodolný zip. Kolem zipu jsou všity reflexní proužky, kapsa má integrovaný výstup pro sluchátka. Dobře sedí, nepřekáží a je tak vhodný pro turistiku, cyklistiku, běh a jiné sporty. Velikost kapsy se přizpůsobí vloženému obsahu. Soutěžní kategorie: Reklamní a dárkové předměty pro sport, hobby a volný čas – 2. místo.

POWERBANKA HOLBA - powerbanka s podsvícením, kapacita 3000 mAh, logo: Holba. Soutěžní kategorie: 3D Hi-tech – nominace.

POWERBANKA SE SVÍTILNOU BENGO - multifunkční značková powerbanka Schwarzwolf s kapacitou 1400 mAh, DC vstupem: 12V~24V/10A a DC výstupem: 5V/1A. Obsahuje 1 W LED svítilnu s funkcí přerušovaného svícení a silného světla, nabíječku do auta, kontrolku plnosti baterie a magnet pro uchycení. Powerbanku můžete zpětně dobíjet v autě, ze sítě (za použití vlastního kabelu) nebo notebooku přes USB konektor. Dodáváno s USB kabelem v dárkové krabičce. Svítivost: 140 lumenů Materiál: hliník/ABS. Soutěžní kategorie: 3D Hi-tech – 2. místo.