Pokročilé
vyhledávání
 

Škola volá: Propiska, roller či pero?

10.08.2016

Žáčci, žáci, studenti… i přes všechny moderní přístroje ICT je nejen ve školství, ale v životě samém nepostradatelným vhodný psací nástroj a jeho správné používání. S nástupem dětí, teenagerů a mladých dospělých do škol všeho druhu věnujeme jeho výběru potřebnou pozornost.

Nevybrat ten správný nástroj z nabídky více než tisíce položek není prakticky ani možné. Na prvním místě jsou tužky, kterými začnou prvňáčci. Právě u nich je nesmírně důležité se věnovat správnému úchopu psacího náčiní, jak jsme o něm psali už před třemi roky. Text věnovaný značkovým psacím potřebám jsme pojednali jako malou oslavu kultury ručního psaní a k tehdejším, stále živým odkazům na značky Parker, Waterman, Charles Dickens, Lamy a Mark Twain jsme letos v květnu mohli přidat psací a kancelářské potřeby legendárního mága Pierre Cardin. Na jmenované lahůdky si malí žáčci samozřejmě počkají, mohli by se k nim však dostat talentovaní studenti jako k odměně za dosavadní výborné studijní výsledky. Ať už jde o propisovačky, rollery či plnicí pera, jsou mezi nimi cenově přístupné položky i exkluzivní varianty pro syny a dcery nejvýznamnějších obchodních partnerů, stejně jako pro ně samé.

Není důvod reklamní psací potřeby nepojmout jako téma dalšího dílu komoditního seriálu. Roky nás provázejí statistikami, koneckonců i tou zatím poslední. Jsou dlouhodobou dvojkou na trhu reklamních a dárkových předmětů a z historického hlediska také jedním z nejstarších nástrojů, používaných lidmi.

Pomineme-li rydla a pisátka k vyrývání znaků a starodávných písem do hliněných či voskových tabulek ve východních starověkých civilizacích, psací náčiní v našem pojetí, kdy jím je nanášena tekutina, poprvé používali písaři ve Starém Egyptě. Je to už asi 4000 let, kdy první člověk za tím účelem seřízl ptačí pero. Tento nástroj se pak táhnul dějinami až do poloviny 19. století. Pokusy nahradit jej moderním materiálem samozřejmě byly už dříve, ale teprve technický pokrok umožnil přesnou výrobu ocelového namáčecího pera, které ptačí brk odsunulo do historie.

Dalším krokem byla plnicí pera s otci stvořiteli G. S. Parkerem a L. E. Watermanem, zažívající boom po 1. světové válce a jejichž sláva se vrací v podobě jedinečných dárkových předmětů.

Vývoj dnes nejrozšířenějších kuličkových per ve škále od korunových položek až po kvalitní rollery se datuje také do poloviny 19. století, ale úspěch na trhu zaznamenaly až o sto let později s vyřešením technické stránky jinak geniálního sytému. A proč se jim říká propisky či propisovačky? Na rozdíl od per jimi bylo možné větším tlakem propisovat přes kopírák do kopií. Kopie ručního psaní se dnes už sice nenosí, ale propisku nebo jiné psací potřeby by měl mít u sebe pro případ potřeby každý. Je pravý čas na výběr.

Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag