Byl podzim, byl kalendářů čas…

03.10.2018

Slavná Máchova báseň nám byla inspirací k titulku a její milovníci nám to snad odpustí. Opravdu, právě nyní je ten nejlepší čas k realizaci sezónního hitu mezi reklamními předměty a dárky s celoroční působností – kalendářů a diářů.

Vloni jsme tvrdili, že reklamní kalendáře a diáře se v závěru roku posouvají do čela 3DR pelotonu coby sezónní TOP One a předloni jsme stáli za tím, že s kalendářem či diářem máte u svých cílových skupin rok jisté reklamy.

Ani jednou jsme nedali odkaz na konkrétní produkty, což alespoň v případě nástěnných kalendářů učiníme letos:

BRIDGES 2019 – slavné světové mosty v barevných fotografiích reprezentují jedno z hlavních a velmi oblíbených témat, jakými jsou technické stavby a památky.

CITIES OF EUROPE 2019 – za krásou dalšího motivu, tedy lidských sídel, se s tímto kalendářem Vámi obdarovaní podívají do evropských významných měst.

IMPRESIONISMUS 2019 – vynechat výtvarné umění ve formátu nástěnných kalendářů prostě nelze a jejich zástupcem zvolit slavné impresionisty je zcela na místě.

GEO ART 2019 – jak lidé, tak příroda sama vytváří umělecká díla a pro námět jejích krás jsme tedy nemohli zvolit lepšího reprezentanta.

KONĚ 2019 – ke krajině patří krása zvířat a tento motiv rádi představujeme ušlechtilým průvodcem lidstva.

GIRLS AND BIKES 2019 – spojit dva mimořádné oblíbené motivy nástěnných kalendářů – krásné dívky a dopravní prostředky – v jeden, se podařilo tímto propracovaným dílem.

KVĚTINY 2019 – právě květiny jsme si v rámci přehlídky nástěnných kalendářů nechali na rozloučenou. Výběru prosíme věnujte náležitou pozornost, protože obrazový vjem, který z jejich stran na Vaše cílové skupiny, jejich návštěvníky a hosty bude celý rok působit, výrazně ovlivní jejich vztah k Vám.

Pokud byste si v nabídce katalogových nástěnných a stolních kalendářů a diářů nevybrali ten pravý, máte možnost výroby přesně na míru, třeba i s vlastními firemními fotografiemi v individuálních formátech a v barevné podobě, která koresponduje s grafickým designem Vaší firmy nebo instituce. Je také možná originální vazba a stolní kalendáře lze vybavit samolepícími poznámkovými note-it. Abychom nezapomněli, i u diáře zajistíme výrobu do podoby unikátního manažerského dárku.

V minulosti jsme si řekli o historii kalendářů mnohé, nikdy ale o původu slova. Calendae pochází z latiny a staří Římané jím označovali první den v měsíci. Údajně vzešlo z rituálního caleare, kdy se slavilo novoluní. Pak nás zřejmě napadne podobnost anglického day s latinskou částí části -dae, ale to už ponechme stranou. Jisté je, že Římané složitě počítali dny v měsíci zpětně od blížícího se calendae. My se dívejme dopředu a vybírejme ten pravý kalendář a diář v pravou dobu. Je podzim, je kalendářů čas.