Pokročilé
vyhledávání
 

Dodávky z Číny stále pod kontrolou

25.10.2017

V Aktualitách se v závislosti na okolnostech občas podíváme do jihovýchodní Asie. Když aktuality, tedy aktuálně: Tisíce továren byly v Říši Středu po řadě inspekcí tamního Ministerstva životního prostředí odstaveny kvůli ekologickým dopadům jejich výroby. Bude to mít vliv na ceny a časovou dostupnost zboží?

Určitě ano, ale…

Společnost iMi Partner může spolehlivě garantovat kvalitu, protože důslednou kontrolu výroby zboží provádí již dávno, stejně tak požaduje od svých dodavatelů certifikaci. Kontrole kvality jsme se koneckonců podrobněji věnovali v rozhovorech s ředitelem iMi Asia Ltd. Milošem Pintravou v září 2011 a v dubnu 2013. Společnost podobně dbá na dodržování CSR v celém dodavatelsko-odběratelském řetězci, o čemž pojednával rozhovor s Martinem Kyjovským z června 2011 a další s Aileen Chan z března 2012, byť se týkaly spíše sociálního aspektu firemní společenské odpovědnosti. Ve stejné době jsme vás vítali ve velmi speciální ekonomické zóně, kterou Čína je a vysvětlovali důvody zvyšujících se cen nejen reklamních a dárkových předmětů zde vyrobených. V textu byl zmíněn další důležitý aspekt, související s dodávkami zboží z Číny, a sice doprava: Šlo jen o zajímavost, že prodloužit transport o deset dnů z 30 na 40 znamená ušetřit až polovinu PHM! Problematice dopravy jsme se věnovali i v červenci 2012 a vysvětlovali, proč se zvyšuje její cena a jaké další problémy s ní souvisejí.

Zmíněné zásahy Ministerstva životního prostředí se soustřeďují do provincií Zheiang, Shandong, Jilin, měst Chengdu a Chongquing a na řadě je obchodní centrum Guangzhou (Kanton). Odstávky se týkají i výroby ze surovin důležitých pro produkci reklamních předmětů a dárků, jako jsou kovy, plasty, textil nebo pryž a nejsou známy termíny obnovení provozů. Pokud Váš dodavatel vsadil na nízké ceny, může jít právě o podnik nesplňující čínské předpisy a své zboží uvidíte s výrazným zpožděním, jestli vůbec. A pozor: Nejedná se pouze o producenty finálních výrobků, kteří aktuální problém mít nemusí, ale i o jejich dodavatele. Mít tedy certifikované partnery v celém dodavatelsko-odběratelském řetězci se vyplácí více, než kdy dřív.

Riskovat v Číně výrobu jen s ohledem na nízkou cenu, bez kontrol procesů a bez certifikace je – jak řekl Miloš Pintrava v jednom z uvedených rozhovorů – jako hrát v kasínu. Krátkodobý efekt se může rázem změnit v prohru. Zvolíte-li spolehlivého partnera, který cenové a časové pohyby dodávek (způsobené i aktuálními zásahy čínských státních orgánů) s níží na minimum, vyhrajete vždy.

Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag