Pokročilé
vyhledávání
 

Velikonoce

06.03.2015

V záplavě „složitých“ titulků našich článků se slovo Velikonoce vyjímá svou jednoduchostí. Zkrátka Velikonoce a přidejme k nim už „jen“ vhodné dárky a s ohledem na význam svátků citlivě řešené reklamní předměty.

Tematicky máme vůči jednomu z nejvýznamnějších a také nejpříjemnějších svátků naší kulturně-civilizační oblasti jistý dluh. Ten nyní napravíme. Na konci ledna jsme se o Velikonocích jen letmo zmínili ve výběru reklamních a dárkových předmětů vhodných pro jaro. Podobně tomu bylo i vloni a jsou to celé tři roky, co jsme naposledy svátkům jara věnovali celý článek.

Dost rekapitulace. Rozhodně znovu upozorníme na dárky, které se v naší nabídce ukážou po zadání klíčového slova Velikonoce, ale s tím bychom nevystačili. Protože Velikonoce jsou od pradávna především svátkem jara a nového vegetačního období, jedním z nejvhodnějších dárků pro vaše cílové skupiny jsou předměty obsahující semínka, z nichž si vlastní péčí mohou vypěstovat svěží bylinky či květiny.

A jak to bylo se svátky jara a nového života dál? Když Židé pod ochranou krve beránků a pod vedením Mojžíše uprchli z egyptského otroctví, vznikl na počest a památku této dějinné změny významný svátek Pesach. V překladu toto slovo znamená mimo jiné záchranu. Zhruba o patnáct set let později nový, ještě silnější význam svátkům dalo vzkříšení Ježíše Krista jako symbol možného vysvobození a spásy každého člověka. Je zajímavé, že „konečné“ datum Velikonoc bylo určeno na církevním koncilu až roku 325 n. l. Do té doby nebyl termín Ježíšova vzkříšení slaven jednotně. Uvozovky znamenají, že konečné datum je i tak proměnlivé a Velikonoce se slaví po prvním jarním úplňku (tedy po 21. březnu), navíc až po svátku Pesach a letos připadají na prodloužený víkend 4. – 6. dubna. V evropském světě, který slavil svátky jara - známý je například keltský Beltain na konci dubna s dnes navazujícím pálením čarodějnic – bylo otázkou času je spojit a také překrýt křesťanskými Velikonocemi. V současnosti mají podobně jako Vánoce stále více i materialistický charakter, ale rozhodně je dobře, že každý z nich může vybrat to, co mu vyhovuje.

Tak či onak jsou Velikonoce tou pravou příležitostí k obdarování blízkých, přátel, obchodních partnerů i zákazníků a v čase probouzení přírody tak oživit i vztahy. To ostatně přesně odpovídá podstatě energie roku Kozy, který nedávno začal.

Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag