Pokročilé
vyhledávání
 

A bylo 3DR světlo … No. II

03.12.2018

Jak naznačeno, stejný titulek jsme už jednou použili. Po elektrických svítilnách se nyní podíváme na mnohem starší zdroj světla – svíčky. Jak prostý, ale dokonalý předmět a v různých úpravách a setech také krásný reklamní dárek, který dává živé světlo.

O svítilnách jsme psali v únoru 2017. Ve srovnání se čtyřmi stovkami jejich položek představuje zhruba desetinový počet svíček jen nepatrný zlomek, ale stojí za pozornost. Co vše mezi nimi najdeme?

Jednotlivé svíčky, jejich soupravy i v dárkových krabičkách, s pochutinami, v podobě vánočních dekorací, s různými vůněmi, sady na čokoládové fondue, na svařené víno, s vonnými tyčinkami, s purpurou, čajové sety s ohřívací svíčkou, lucerny, svícny a jejich sady – skleněné, dřevěné, ve tvaru hvězdy či stromečku, se třpytkami, se vzory sobů, svíčky s LED světlem,…

V již 29. dílu komoditního seriálu neopomeneme na související zajímavosti. Spolu s loučí se doba vzniku první svíčky ztrácí kdesi v pravěku, pokud jí s trochou velkorysosti nazveme kamenné misky na lůj, v němž hořela dřívka. Jedna byla nalezena v jeskyni ve Francii a její stáří se odhaduje na cca 17 tisíc let! Světelný zdroj, který lidem prodlužoval den, byl mimořádně žádaná záležitost i ve starověku. V horních vrstvách Mezopotámie hořely vzácné svíce v bronzových svícnech a materiálem pro výrobu byl už v antice samozřejmě nikoliv parafin nebo stearin, ale včelí vosk. Jeho vzácnost, potřebnost a tedy i obchodní úspěch vedl dokonce v raném středověku ke vzniku jednoho z prvních cechů – svícníků - ovšem i nadále se k výrobě používal lůj z hospodářských zvířat. V době vrcholného novověku byly do jejich směsí přidávány komponenty zvyšující tvrdost svící, tlumící zápach atd. A když vrchol, tak největší vánoční svíčku na světě vyrobili v roce 1989 v Anglii a měří něco přes 30 m! V naší republice jsme skromnější: v Muzeu kuriozit a rekordů v Pelhřimově stojí třímetrová svíce s průměrem 15 cm.

Dnes, v době široké škály moderních osvětlení, mají svíčky stále více roli rezervního zdroje při výpadku elektřiny a volnočasového předmětu pro relaxaci. Koneckonců, z Dánska pochází životní styl hygge, který před luxusem a adrenalinem moderního světa upřednostňuje klid a prostý život. Tomu přesně odpovídá, když si k posezení s rodinou nebo přáteli - zvláště za zimních večerů - zapálíme ozdobnou svíčku. A právě s tímto stylem ladí i většina námi nabízených svíček a jejich souprav. Prostě 3DR relax se živým světlem.

Související články z poslední doby:

Relax! – reklamní předměty a dárky pro koupelnu a zdraví jsme zahrnuli pod slovo relaxiMizace.

Pro zimní stolování a mlsání – zkrátka reklamní gastronomie, která je jednou z nejoblíbenějších kategorií trhu 3DR a na stole při společném posezení svíčka rozhodně nemusí chybět.

OdNás pro MiVáS – v široké škále reklamních předmětů a dárků kolem Mikuláše, Vánoc a Silvestra jsou svíčky a svícny i jmenovány.

Tour de 3DR – vyznavačům klasické turistiky v batozích nechybějí svítilny, ale ti prozíraví mají i při zimních trecích pro případ nouze vedle zápalek či zapalovače přibaleny také svíčky.

Piquenique? Prostě piknik! – to už trochu předbíháme, ale decentní piknik v letní sezóně může patřit ke zmíněnému stylu hygge a hlavně, červnový článek byl předchozím dílem komoditního seriálu. Na jubilejní třicátý pro Vaše cílové skupiny přichystáme něco speciálního.


Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag