Pokročilé
vyhledávání
 

Bunda – to nejlepší navrch!

24.08.2016

V seriálu o stěžejních druzích reklamních a dárkových předmětů jsme v patnáctém díle. Pro ten jsme si před zvolna se blížící chladnou sezónou roku vybrali bundy, které jsou po tričkách, polokošilích, vestách a mikinách jubilejním, pátým dílem o oblečení. Víte, odkud vlastně máme název tohoto oblíbeného svrchního oděvu?

U předchozích čtyř druhů oděvů jsme se věnovali historii jejich vzniku (odkazy v závěru), ale původu názvu jen u polokošil a mikin. Trička odvodíme z německého výrazu pro spodní prádlo – das trikot, původ slova vesta – waistcoat - najdeme stejně jako ji samotnou v Anglii. No a bundy? V maďarštině slovo znamená kabát a můžeme se jen domnívat, zda je stejně jako slovo do Evropy dovezli z Asie dávní Hunové.

Ale nyní už k vlastním, mimořádně oblíbených svrchním oděvům, jakými bundy rozhodně jsou. Co od nich očekáváme především? Ochranu před klimatickými a dalšími vlivy a vzhled. Vkus je sice individuální záležitost, ale z nabídky více než 40 ve většině značkových položek si jistě vybere každý. Co není vidět na první pohled je, z jakých materiálů a jakými technologiemi jsou vyrobeny a zda jsou funkční, tedy voděodolné, větruodolné, prodyšné…

U bund značky Schwarzwolf Outdoor jsou tyto vlastnosti samozřejmostí. Aktuálně šest modelů v dámském i pánském provedení je vyrobeno buď ze softshellu, 100% nylonu, polyesteru nebo ultralehkého nylonu 40D /290T. Zvláště u bund do náročných outdoorových podmínek jsou důležité účelné vychytávky a jako příklad uvedeme bundu Breva: Má zpevněná ramena, dvě boční kapsy, kapsičku pro skipas či mobil na rukávu. Rukávy jsou zakončené manžetou a mají vypracovaný otvor na palec. Bunda má kapuci v límci s možností stahování a ochrannou protivětrnou légou na obličej. Materiál: 96% pongee polyester, 4% spandex polyester. Výška vodního sloupce v ploše: 20000 mm, prodyšnost: 3500 g/m2/24 hod.

Pro stále populárnější cyklistiku nabízí Schwarzwolf Outdoor dvě větrovky s obalem k upnutí na kolo.

Další značky Payper a Elevate představují modely jak pro běžné nošení ve městě, tak i v drsnějších klimatických podmínkách a nelze zapomenout ani na lahůdky Slazenger a Stedman.

Ať už pro své cílové skupiny vyberete kteroukoliv z nabízených bund, máte jistotu, že pozitivní vztah obdarovaných k Vaší firmě, brandu i Vám samotným bude mimořádně vysoký. Koneckonců o tom, že venkovní oděvy v tomto směru vedou, jsme ve statistikách psali už před více než dvěma roky.

Účelnost a ochranu před nepohodou měli na mysli tvůrci prvních péřových zimních bund pro horolezce již roce 1922. Už od 1. světové války byla vyvíjena teplá bunda pro vojenské piloty a tou zřejmě nejslavnější byla ta z ovčí vlny, kterou oblékali i naši hrdinové v RAF v bitvě o Británii. Třetí legendou je slavný kožený křivák pro motorkáře chránící před větrem z roku 1928, který se podobně jako teplé péřovky a bombery později stal módní záležitostí.

Zkrátka, na zimu to chce pořádnou bundu. Už nyní.

Dosavadní díly seriálu:

Psací potřeby

Tašky

Trička

Grily

Nože

Ručníky

USM flash disky

Vesty

Mikiny

Kšiltovky

Polokošile

Batohy

Sluneční brýle

Hrnky

Facebook
Facebook

VŠE O IMI
Obchodní podmínky
Na co jsme hrdí
Pracovní příležitosti
Jsme Vám na blízku

RYCHLÉ ODKAZY
Potisk reklamních předmětů Brno
Potisk reklamních předmětů - rozmanité reklamní předměty s potiskem
Výroba a potisk reklamních předmětů Brno
Reklamní propisky s potiskem
Reklamní hrnky
Reklamní deštníky


Reklamní čepice
Reklamní mikiny
Reklamní bundy

Další weby
Schwarzwolf.cz
KatalogMagic.cz

Různé
Mapa stránek
RSS
FAQ

ippag